.

مطالب بیشتر

طرز تهیه تافیطرز تهیه تافی، طرز تهیه تافی های متفاوت

۱۳۹۴/۰۲/۲۴

در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه انواع تافی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تافی یک نوع آبنبات جویدنی (Chewy Candy) است. درواقع می توان گفت تافی همان کارامل است. یعنی با حرارت دادن و کارامل کردن شکر و افزودن کمی رنگ خوراکی مجاز و اسانس به آن، تافی را تهیه می کنند. البته ممکن است از کره و طعم دهنده های مناسب دیگر هم در تهیه برخی از آنها استفاده شود.

طرز تهیه تافی های متفاوت

تافی,شکلات ترافل,تافی توپی

طرز تهیه تافی,طرز تهیه تافی کره ای,طرز تهیه تافی شیری,طرز تهیه تافی کاراملی,طرز تهیه تافی شکلاتی,طرز تهیه تافی میوه ای,تافی شکلاتی,تافی کره ای,طرز تهیه تافی,طرز تهیه تافی کره ای,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

طرز تهیه تافی

● مواد لازم
▪ ۴۰۰ گرم تافی کاراملی ساده (حدود ۴۰ تا ۵۰ عدد)
▪ ۳۵۰ گرم شکلات تلخ یا کم شیرینی خرد شده
▪ ۲ پیمانه خلال پسته یا ۳۰۰ گرم خلال بادام (یا مقداری از هردو) 


● روش تهیه
۱) از آنجایی که تهیه این تافیها به سرعت عمل نیاز دارد، بهتر است از قبل تمام لوازم مورد نیاز را آماده کنید. یک چنگال، یک یا دو سینی متناسب با گنجایش یخچال و مقداری کاغذ روغنی آماده کنید.
۲) خلال پسته و بادام را در دو کاسه مجزا بریزید.
۳) لفاف تافیها را باز کرده و آنها را در ظرف مناسبی قرار دهید.
۴) شکلاتها را روی حرارت ملایم یا از طریق بن ماری (قرار دادن ظرف حاوی شکلات در قابلمه آب جوش) آب کرده، از روی حرارت بردارید. در صورت لزوم در میانه کار میتوانید دوباره آنها را آب کنید، اگر از روش بن ماری استفاده میکنید، میتوانید ظرف حاوی شکلات را در ظرف آب جوش باقی بگذارید اما آنرا از روی شعله بردارید. 

۵) هر تافی را با چنگال برداشته، داخل شکلات فرو ببرید، اضافه شکلات را با لبه قابلمه بگیرید و سپس تافی شکلاتی را تا نیمه در خلال پسته یا بادام بزنید. میتوانید تعدادی از تافیها را هم تا نیمه شکلاتی کرده و همان نیمه شکلاتی را با بادام بپوشانید.
۶) کاراملها را روی کاغذ روغنی که داخل سینی قرار داده ایم میچینیم و سینیها را به مدت ۳۰ دقیقه داخل یخچال قرار میدهیم. این تافیها را میتوانید در ظرفی دربسته تا یک هفته نگهداری نمایید.


امیدواریم با تهیه این تافی های خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید و همیشه شیرین کام باشید.

نـوش جاننظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیمجید
|
۱۳۹۴/۱۲/۰۱
0-
0+
سلام خسته نباشید . نگفتید خود تافی رو چطور باید درست کرد ؟ روکش کردن تافی و مز این جور چیزها که کاری نداره همه بلدند مهم درست کردن تافی و شکلاته


مطالب مرتبط