کیک توت فرنگی,کیک کراکر,طرز تهیه کیک پای توت فرنگی

کیک پای توت فرنگی

مواد لازم برای یک گراهام کراکر
کره نرم 1 و نیم فنجان
شکر 1 فنجان
شکر قهوه ای نصف فنجان
آرد کیک 3 فنجان
گراهام کراکر خرد شده 1 فنجان – 9 ورق
بکینگ پودر 1 و نیم ق چ
نمک نصف ق چ
شیر نصف فنجان
خامه یک سوم فنجان
تخم مرغ 6 عدد
عصاره وانیل 2 ق غ
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کیک پای توت فرنگی آشنا میکنیم . فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . چهار قالب گرد 20 سانتی را با کره چرب کرده آرد پاشی کنید و کفشان را با کاغذ روغنی بپوشانید . آرد ، گراهام کراکر خرد شده ، بکینگ پودر و نمک را مخلو ط کرده کناری بگذارید . شیر ، خامه ، تخم مرغ و وانیل را مخلوط کرده کناری بگذارید . در کاسه همزن کره ، شکر و شکر قهوه ای را با سر پدالی و سرعت متوسط به بالا حدود 3 دقیقه هم بزنید تا کرمی و پوک شود . سرعت را کم کرده و مواد خشک را در 3 مرحله به صورت متناوب با شیر در 2 مرحله اضافه کرده هر بار صبر کنید خمیر یکدست شود . خمیر ربا بین قالب هایی که آماده کرده بودید تقسیم نموده رویشان را صاف کنید و به مدت 25 – 28 دقیقه در فر بگذارید بپزند و اگر خلال دندان وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کیک را از فر بیرون بیاورید . 15 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتد سپس از قالب روی توری سیمی برگردانید و بگذارید کاملا خنک شود .
مواد لازم برای فراستینگ و کرم توت فرنگی میانی
سفیده تخم مرغ 10 عدد
شکر 3 فنجان
نمک نصف ق چ
کره هم دما با اتاق 4 فنجان
عصاره وانیل 2 ق چ
پوره توت فرنگی 2 ق غ
 

سفیده تخم مرغ و شکر و نمک را مخلوط کرده روی حرارت بخار آب حدود 3 دقیقه هم بزنید تا به دمای 160 درجه رسیده و شکر کاملا حل شود .

سر توپی همزن را وصل کرده و تخم مرغ ها را از روی حرارت برداشته و با سرعت کم شروع به هم زدن کنیدو کم کم سرعت را به متوسط به بالا برسانید . حدود 10 دقیقه مواد را هم بزنید تا فرم گرفته و درخشان شوند و دمای کاسه به دمای محیط برسد .

سر پدالی همزن را جایگزین کرده و با سرعت متوسط به پایین کره را کم کم اضافه کنید و هر بار صبر کنید یکدست شود . 10 – 15 دقیقه دیگر به هم زدن ادامه دهید تا آیسینگ کاملا مخملی و فرم گرفته شود .

در اخر وانیل را بیفزایید .

کرم کره را به دو قسمت تقسیم کرده و نیمی از آن را با پوره توت فرنگی مخلوط نمایید .

روی لایه های کیک یک لایه نازک مربای توت فرنگی بکشید .

سپس یک لایه کرم کره رویش بکشید و لایه های بعدی را رویش قرار داده به همین ترتیب عمل کنید .

سطح کیک را کاملا با کرم کره توت فرنگی بپوشانید و رویش را با مارپیچهای کرمی و توت فرنگی تازه تزئین نموده در یخچال بگذارید کمی سرد شود و سپس سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کیک پای توت فرنگی
4 (74%) 36 رای