loading...

کیک شطرنجی,طرز تهیه کیک شطرنجی,کیک اسفنجی

آموزش پخت و تزئین کیک شطرنجی با رویه فوندانت

برای 6 – 8 نفر

مواد لازم

کره نرم

1 فنجان

شکر

1 فنجان

تخم مرغ

3 عدد

اسانس بادام

نصف ق چ

آرد

2 فنجان

بکینگ پودر

1 ق چ

نمک

یک هشتم ق چ

شیر

1 – 2 ق چ اگر خمیر خیلی غلیظ شد

رنگ ژله ای خوراکی سبز و صورتی

 

مربای زردالو

نصف فنجان

مارسیپان

335 گرم

فوندانت سفید

335 گرم

پودر شکر

 

مروارید خوراکی

 

سیروپ ذرت

 

 طرز تهیه :

با یک مقاله دیگر از آکاایران برای پخت و تزئین کیک های خانگی همراه باشید . این بار با آموزش پخت و تزئین کیک شطرنجی با رویه فوندانت

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . یک سینی پخت 25 * 17 سانتی را چرب کنید و کناری بگذارید .

کیک شطرنجی,طرز تهیه کیک شطرنجی,کیک اسفنجی

دو عدد کاغذ روغنی را به اندازه ی کف سینی برش بزنید سپس قسمت طولانی تر کاغذ روغنی را ها به اندازه ی نصف سینی از دو طرف لبه هایش را تا کنید و در کنار هم داخل سینی بگذارید به طوریکه لبه هایشان رو به بالا باشد و دو محفظه ی مجرا داخل سینی برای پخت دو رنگ کیک ایجاد نمایید .

کره و شکر را با هم مخلوط کرده حدود 3 دقیقه با همزن بزنید تا کرمی و پوک شوند . تخم مرغ ها و اسانس بادام را یکی یکی اضافه کرده هر با ر هم بزنید تا یکدست شود . در ظرفی جدا آرد ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط نموده کم کم به کره اضافه کند و با سرعت پایین هم زن بزنید تا یکدست شود . اگر خمیر خیلی غلیظ بود به حدی که از قاشق نمیریخت میتوانید شیر را هم اضافه نمایید . خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم نموده و یکی را با رنگ صورتی مخلوط نموده وو بخش دیگر را سبز کنید یا این که از رنگهای دلخواه خودتان استفاده کنید و یا حتی میتوانید فقط یک قسمت را رنگ کنید و قسمت دیگر را بی رنگ بگذارید بماند . هر کدام از خمیر ها را در یک قسمت که با کاغذ روغنی جدا کرده اید بریزید و رویشان را صاف کنید و سینی را به مدت 45 دقیقه در فر بگذارید تا کیک بپزد و اگر خلال دندان وسط کیک زدید و تمیز بیرون آمد میتوانید کیک را از فر درآورید و بعد ازین که از حرارت افتاد روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شود .

حالا وقتشه که یاد بگیریم چطوری کیک شطرنجی درست کنیم ؟

با یک چاقوی دندانه دار و استفاده از یک وسیله خط کش مانند دو تکه کیکی که دارید را با یک برش طولی به دو قسمت مساوی تقسیم نمایید .

کیک شطرنجی,طرز تهیه کیک شطرنجی,کیک اسفنجی

مربای زردالو را روی حرارت بگذارید تا ذوب شود سپس تمام سطح کیک ها را با قلم مو مربای زردالو بکشید . و تکه های کیک را به حالت شطرنجی کنار هم بچینید .

کیک شطرنجی,طرز تهیه کیک شطرنجی,کیک اسفنجی

خمیر مارسیپان را روی یک ورق کاغذ روغنی بازد کنید به اندازه ای که مطمئن باشید کاملا دور کیک را مپوشاند سپس کیک را روی ورق مارسیپان گذاشته و با حوصله خیلی محکم مرسیپان را دور کیک بپیچید و اضافه اش را برش بزنید قسمتی که خمیر روی هم رسیده را خوب محکم کنید .

کیک شطرنجی,طرز تهیه کیک شطرنجی,کیک اسفنجی

کیک شطرنجی,طرز تهیه کیک شطرنجی,کیک اسفنجی

روی سطح کار را پودر شکر پاشیده و فوندانت سفید را مثل مارسیپان باز کنید و مطابق روش قبل فوندانت را دور کیک محکم بپیچید . و کیک را از قسمت درز دار فوندانت روی ظرف پذیرایی بگذارید .

روی کیک را با پشت چاقو میتوانید طرحهای ضربدری ایجاد کنید و محل برخورد خطها را با یک نی کمی فشار دهید و رویشان با کمی آب یا مربا مروارید خورکی بچسبانید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

 

کیک شطرنجی,طرز تهیه کیک شطرنجی,کیک اسفنجی

تبلیغات