کیک,کیک خانگی,کیک ساده

کیک لیمویی با کرم کره رزماری

مواد لازم برای کیک لیمویی

آرد

2 و یک چهارم فنجان

بکینگ پودر

1 ق چ

جوش شیرین

1 ق چ

نمک

نصف ق چ

کره هم دما با اتاق

سه چهارم فنجان

شکر

1 و یک چهارم فنجان

تخم مرغ هم دما با اتاق

3 عدد بزرگ

خامه ترش

یک سوم فنجان

شیر

دوو سوم فنجان

آب لیمو ترش تازه

5 ق غ

رنده ی پوست لیمو ترش

1 ق غ

کشک لیمو

در صورت تمایل

مواد لازم برای کرم کره رز ماری

کره

1 فنجانن

ساقه رزماری تازه

3 – 4 عدد

پودر شکر الک شده

3 و یک چهارم مفنجان

نمک

نصف ق چ

خامه قنادی یا شیر

1 ق غ

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کیک لیمویی با کرم کره رزماری آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

سه عدد قالب 15 سانتی را با کاغذ روغنی بپوشانید و رویشان را چرب کنید .

آرد ، بکینگ پودر ، جوش شیرین و نمک را با هم مخلوط کرده کناری بگذارید .

کره را در کاسه همزن ریخته هم بزنید تا کرمی شود . شکر را اضافه کرده هم بزنید تا نرم شود . تخم مرغ را اضافه کرده به  هم زدن با سرعت متوسط ادامه دهید تا اثری از زرده تخ مرغ نماند . خامه را اضافه کرده هم بزنید هر جا احساس کردید نیاز است مواد را از دور کاسه جمع کنید و دوباره به هم زدن ادامه دهید .

آرد را در 3 مرحله و شیر را در 3 مرحله به صورت متناوب اضافه کرده هر بار هم بزنید تا خمیر یکدست شود . آب و رنده ی پوست لیمو ترش را با خمیر مخلوط نمایید .

خمیر آماده شده را به سه قسمت مساوی بین قالب هایی که آماده کرده بودید ریخته و رویشان را صاف کنید و به مدت 35 – 40 دقیقه در فر بگذارید بپزند و اگر خلال دندان وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کیک ها را ار فر درآورید . 5 دقیقه کناری بگذارید تا از حرارت بیوفتند سپس با کاردک اطراف کیک را از قالب جدا کرده و روی توری سیمی برگردانید تا کاملا خنک شوند .

طرز تهیه کرم کره رزماری

کره و رزماری را در یک قابلمه کوچک روی حرارت بگذاید تا کره ذوب شود و 1 دقیقه روی حرارت بجوشید سپس از روی حرارت برداشته کناری بگذارید خنک شود . اجازه دهید رزماری 60 – دقیقه در کره بماند تا زمانی که دمای کره دست را نسوزاند سپس ساقه های رزماری را از کره در آورده و کره را در یخچال بگذارید تا  زمان استفاده .

قبل از استفاده کره را از یخچال بیرون بیاورید و کناری بگذارید تا به دمای محیط برسد سپس در کاسه همزن ریخته و هم بزنید تا کرمی شود . پودر شکر ، نمک و خامه را اضافه کرده هم بزنید تا نرم و روان شود . اگر کرم بیش از حد رقیق بود میتوانید مقدار بیشتری پودر شکر اضافه کنید و اگر بیش از حد غلیظ شده بود میتوانید مقداری شیر کم کم اضافه کرده هم بزنید تا به غلظت دلخواهتان برسد .

حدود نصف فنجان از کرمی که آماده کرده اید را در قیفی با ماسوره ی ساده و کوچک بریزید و کناری بگذارید .

اگر روی کیک های پف کرده بود  کیک ها را داخل قالب گذاشته با یک چاقوی بزرگ دندانه دار قسمت برآمده ی کیک را برش بزنید و رویشان را کاملا صاف کنید .

کیک,کیک خانگی,کیک ساده

 

یک لایه کیک را روی سطح کار چرخان گذاشته و با یک لایه نازک از کرم کره بپوشانید سپس روی کیک را از کنار لبه های با کرمی که در قیف ریخته بودید دور گیری کنید و داخل این حلقه را با کشک لیموی غلیظ پر کنید .

کیک,کیک خانگی,کیک ساده

لایه دوم را روی لایه اول کیک گذاشته و همین کار را تکرار کنید . لایه ی سوم را روی آن ها بگذارید و رویش را با کرم کره بپوشانید این لایه دیگر نیازی به کشک لیمو ندارد .

تمام سطح کیک را با لایه ی نازکی از کرم کره بپوشانید .و به مدت 15 – 20 دقیقه در یخچال بگذارید تا فراستینگ روی کیک خودش را بگیرد و یک لایه دیگر کرم کره رویش بکشید . روی کیک و اطرافش را با ساقه های رزماری و گردوهای کاراملی تزئین کنید و روی کیک کمی پودر شکر بپاشید و بلافاصله سرو نمایید .

اگر نمیخواهید فورا کیک را سرو کنید رویش را پوشانده و در یخچال بگذارید و نیم ساعت قبل از پذیرایی از یخچال در آورید تا به دمای محیط برسد .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات