کیک مرنگ,کیک پاولوا,دسر پاولوا

پاولوای پسته و گل رز

مواد لازم برای 8 سرو

نشاسته ذرت

2 ق  چ

سرکه سیب

2 ق چ

سفیده تخم مرغ

5 عدد بزرگ

نمک

یک پینچ

پودر شکر

1 فنجان

آب گل رز

1 ق چ

پسته

نصف فنجان

برگ گل رز

برای تزئین

مواد لازم برای کرم

خامه

1 و یک چهارم فنجان

عصاره وانیل

1 ق چ

پودر شکر

2 ق غ

توت فرنگی

3 فنجان معادل 390 گرم

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه پاولوای پسته و گل رز آشنا میکنیم .

فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و وسطش دایره ای 25 سانتی مشخص کنید .

نشاسته و سرکه را کاملا با هم مخلوط کنید .

در کاسه ای بزرگ و تمیز سفیده ها ی تخم مرغ و نمک را هم بزنید تا فرم بگیرد سپس شکر را 1 قاشق 1 قاشق اضافه کنید سپس مخلوط سرکه را اضافه کنید .

مرنگ که غلیظ و درخشان شد آب گل رز و نیمی از پسته را اضافه کنید با یک قاشق بزرک روی دایره ای که مشخص کرده بودید را با مرنگ بپوشانید و و تا ارتفاعی که دوست دارید مرنگ را بالا ببرید و در آخر مرکزش را پر کنید و مانند عکس به فرم آشیانه ای در آورید میتوانید دیواره ی بیرونی اش را با انگشت طرح بیندارید . مابقی پسته را رویش بپاشید و بلاف اصله در فر گذاشته و دمای فر را روی 100 درجه سانتیگراد کم کنید و 2 ساعت بگذارید مرنگ در فر بپزد تا بیرونش کاملا ترد و سفت شود . فر را خاموش کرده و درش را نیم باز بگذارید تا مرنگ در خود فر کم کم سرد و خشک شود .

قبل از سرو خامه را هم بزنید تا فرم بگیرد سپس وانیل و شکر را اضافه کنید و مرکز مرنگ را با خامه پر کنید و روی خامه را با توت فرنگی های نصف یا چهار قاچ شده بپوشانید و رویشان پسته و برگ گل رز بگذارید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات