کیک,کیک خانگی,تزئین کیک خانگی

برای عشقتان کیک قلب مخملی درست کنید

مواد لازم
آرد 2 و نیم فنجان
نمک 1 ق چ
شکر 2 فنجان
کره نرم 1 فنجان
تخم مرغ 2 عدد
پودر کاکائو 1 ق غ
رنگ خوراکی قرمز مایع 1 و نیم ق غ
دوغ کره یا شیر 1 فنجان
وانیل 1 ق چ
جوش شیرین نصف ق چ
سرکه سیب 1 ق غ
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران به شما اموزش میدهیم چگونه برای عشقتان کیک قلب مخملی درست کنید . فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . 2 یا 3 عدد قالب 22 سانتی را چرب کرده آرد پاشی کنید . آرد و نمک را با هم مخلوط کرده الک کنید و کناری بگذارید . کره و شکر را با هم مخلوط نموده و هم بزنید تا کرمی و پوک شود . تخم مرغها را یکی یکی اضافه کرده و هر بار کاملا هم بزنید تا یکدست شود . مخلوط ارد و دوغ کره را در 3 نوبت به صورت متناوب به کره اضافه کرده و مخلوط کنید  . شروع و پایان کار باید با آرد باشد . در آخر وانیل را اضافه کرده کاملا هم بزنید . کیک,کیک خانگی,تزئین کیک خانگی کیک,کیک خانگی,تزئین کیک خانگی در یک کاسه  کوچک 1 و نیم ق غ رنگ قرمز خراکی را با 1 ق غ پودر کاکائو مخلوط نموده به خمیر کیک اضافه کنید و کاملا هم بزنید . جوش شیرین و سرکه را با هم مخلوط نموده به خمیر اضافه کرده و فورا هم بزنید تا یکدست شود . خمیر کیکتان بسیاز غلیظ است پس بعد ازینکه خمیر را داخل قالب ریختید رویش را با قاشق کاملا صاف کنید و به مدت 25 – 30 دقیقه در فر بگذارید تا بپزد و اگر با انگشت به وسط کیک فشار آوردید و به حالت اولش بازگشت میتوانید کیک را از فر خارج نمایید  و کمی که از حرارت افتاد از قالب روی توری سیمی برگردانید تا کاملا سرد شود .
مواد لازم برای کرم پنیری بین کیک
پنیر خامه ای نرم 450 گرم
کره نرم 1 فنجان
وانیل 2 ق چ
پودر شکر 4 – 5 فنجان
 پنیر خامه ای ، کره و وانیل را با همزن بزنید تا نرم و روان شود . سرعت هم زن را کم کرده و پودر شکر را اضافه کنید تا مخلوط شود دوباره سرعت همزن را بالا برده به هم زدن ادامه دهید تا روشن و پوک شود . اگر مخلوط زیادی غلیظ بود کمی شیر به آن اضافه کنید و اگر زیادی رقیق بود کمی پودر شکر اضافه کنید یا این که در یخچال بگذارید تا سفت شود .

در صورت تمایل یک الگوی قلب روی کیکتان گذاشته و دور تا در الگو را با یک چاقوی دندانه دار به صورت عمودی برش بزنید . این کیک قرمز مخملی بافت فشرده ای دارد و برش زدنش بسیار راحت است .

بین لایه ها را با کرمی که آماده کرده اید پر کرده و تکه های برش کیک را با دست پودر کنید میتوانید روی کیک را هم کرم بکشید  و سپس پودر کیکی که آماده کرده اید را روی آن بچسبانید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

 

کیک,کیک خانگی,تزئین کیک خانگی

کیک,کیک خانگی,تزئین کیک خانگی

کیک,کیک خانگی,تزئین کیک خانگی

برای عشقتان کیک قلب مخملی درست کنید
4 (74%) 36 رای