نون خامه ای,تزئین نان خامه ای تولد,تزئین کیک تولد

ووپی پای های فوتبالی

مواد لازم

روغن صاف

6 ق غ معادل گرم

شکر

1 فنجان

تخم مرغ بزرگ

1 عدد

شیر

1 فنجان

کاکائو

5 ق غ

آرد

2 و یک چهارم فنجان

بکینگ پودر

نصف ق چ

جوش شیرین

1 ق چ

وانیل

2 ق چ

نمک

نصف ق چ

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه ووپی پای های فوتبالی آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . روغن و شکر را مخلوط کرده هم بزنید کرمی شود . تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده هم بزنید یکدست شود .  آرد ، کاکائو ، نمک ، بکینگ پودر و جوش شیرین را با هم الک کنید . مخلوط آرد را در 3 مرحله با شیر در 2 مرحله به صورت متناوب اضافه کرده هم بزنید یکدست شود .  با اسکوپ  از خمیر در سینی فر ریخته و با چاقو لبه های دو طرف دایره را به سمت هم جمع کنید تا فرم توپ فوتبال بگیرد و به مدت 10 – 12 دقیقه در فر بگذراید بپزند و سپس کناری بگذارید خنک شده به دمای اتاق برسند .

مواد لازم برای فراستینگ پنیر خامه ای

کره هم دما با اتاق

8 ق غ

پنیر خامه ای هم دما با اتاق

360 گرم

پودر شکر

4 فنجان معادل 450 گرم

عصاره وانیل

1 ق چ

 

کره و پنیر خامه ای را حدود 2 – 3 دقیقه با سرعت متوسط به بالای همزن هم بزنید تا کرمی و پوک شود . سرعت را کم کرده شکر را 1 فنجان 1 فنجان اضافه کنید سپس وانیل را بیفزایید و هم بزنید یکدست شود .  این کرم را میتوانید تا 3 روز در ظرف دربسته بدون نفوذ هوا در یخچال نگهداری کنید فقط قبل از استفاده باید از یخچال بیرون بیاورید تا به دمای محیط برسد .

کرم را در یک قیف با ماسوره ستاره ای ریخته و بین هر دو ووپی پای را با کرم پر کرده به هم بچسبانید و با باقیمانده ی کرم روی ووپی پای های ساندویچ شده طرح خطهای توپ فوتبال را ایجاد کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات