در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه کیک کشمشی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

کیک یکی از بهترین میان وعده هاست. کیک را می توان به شیوه های مختلف و با طعم های متفاوتی تهیه کرد. در این مطلب آکاایران طرز تهیه کیک کشمشی را آموزش داده است. این کیک بسیار خوشمزه است و بافتی بینظیر دارد. با ما همراه شوید تا طرز تهیه آن را از سایت آکاایران فراگیرید.

طرز تهیه کیک کشمشی روش اول:

کیک کشمشی,کیک کشمشی گردویی,کیک کشمش و گردو 

کیک کشمشی

مواد لازم:

مواد لازم میزان
آرد یک و نیم لیوان
شکر 1 لیوان
شیر پرچرب 1/2 لیوان
کره 100 گرم
تخم مرغ 3 عدد
کشمش 1/2 لیوان
اسانس وانیل چند قطره
پودر هل 1 ق چ
بکینگ پودر 1/2 ق چ
طرز تهیه: آکاایران: فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، کره را که در دمای اتاق نرم شده است با شکر مخلوط کنید و با همزن بزنید تا کرم رنگ شود سپس تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید و بزنید تا مواد خوب مخلوط شوند ، پس از مخلوط شدن مواد اسانس وانیل را اضافه نمایید. آرد ، بکینگ پودر و پودر هل را مخلوط کنید سپس روی مواد دیگر کم کم الک نمایید و همزمان شیر ولرم را نیز کم کم اضافه و با قاشق مخلوط کنید ( کمی ارد و کمی شیر اضافه کنید و باز کمی آرد و کمی شیر بریزید تا مواد تمام شوند ) ، اضافه کردن را با آرد شروع و با آرد به پایان برسانید. شمش ها را به مقداری آرد آغشته کنید و داخل مایه کیک بریزید و کمی مخلوط کنید ( غلطاندن کشمش ها در آرد برای جلوگیری از ته نشین شدن و سوختن کشمش ها میباشد ) ، قالب را چرب کنید یا کاغذ روغنی بیندازید سپسمایه کیک را داخل قالب بریزید و خوب پخش کنید.قالب را داخل فری که از قبل با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 35 – 45 دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد سپس از فر خارج کنید تا سرد شود ، کیک را پس از سرد شدن برش بزنید و سرو کنید. طرز تهیه کیک کشمشی روش دوم:
کیک کشمشی,کیک کشمشی گردویی,کیک کشمش و گردو
 
تهیه کیک کشمشی مواد لازم:
مواد لازم میزان
تخم مرغ 4 عدد
آرد سفید 2 پیمانه
ماست 1 پیمانه
شکر 1 پیمانه
روغن 1 پیمانه
بکینگ پودر 1/5 ق م
پوست پرتقال 1 ق غ
گردو 1/2 پیمانه
کشمش 1/4 پیمانه

طرز تهیه:

آکاایران: کشمش را به ارد اغشته کنیدکه درمایع که میریزید ته قالب نرود طرز تهیه :تخم مرغ وماست بیرون از یخچال باشد که به دمای محیط باشد. زرده وسفیده را جدا کنید سفیده را انقدرمیزنیم که ازهمزن ریزد .زرده وشکر را با پوست پرتقال بزنید تا کاملا سفت وسفید شود. روغن را هم به زرده افزوده وهم بزنید تا تا نرم و لطیف شود. بیکینگ پودر را در ماست حل کنید.وبه زرده و روغن اضافه کنید ومخلوط نمائید .حالا سفیده را هم به زرده افزوده وبعد اردی را که 3 بار الک کردید اضافه کنید و گردو وکشمش اغشته به ارد راهم اضافه کنید و مخلوط نمائید مایه را درقالبی که چرب کرده وارد پاشی کردید بریزید ودر فر ازقبل گرم شده طبقه وسط با درجه 350 به مدت 45 الی یکساعت بگذارید تا کیک کاملا پخته شود.

بعد از فر دراورده تا سرد شود واز قالب دراورده و روی آنرا با خلال بادام یا پسته وپودر قند تزئین کنید.

امیدواریم با تهیه این کیک کشمشی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران

کیک کشمشی
4 (74%) 36 رای