کاپ کیک کدو,کاپ کیک کدو تنبل,کیک

کاپ کیک کدوتنبل با کرم دارچین

برای حدود 24 عدد کاپ کیک

مواد لازم کاپ کیک کدو تنبل
کره سه چهارم فنجان
آرد 2 فنجان
جوش شیرین 1 و نیم ق چ
دارچین 3 ق چ
زنجبی 1 ق چ
نمک 1 ق چ
میخک یک هشتم ق چ
شکر 1 و نیم فنجان
شکر قهوه ای روشن نصف فنجان
پوره کدو تنبل 1 و نیم فنجان
تخم مرغ بزرگ 3 عدد
خامه ترش نصف فنجان
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کاپ کیک کدوتنبل با کرم دارچین آشنا میکنیم . فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . قالب های کاپ کیک را با کپسول کاغذی بپوشانید . کره را ذوب کنید و هر چند وقت یک بار هم بزنید تا زمانی که رنگش قهوه ای طلایی شود سپس کناری بگذارید تا کمی خنک شود . آرد ، جوش شیرین ، دارچین ، زنجبیل ، نمک و میخک را مخلوط نموده کناری بگذارید . پوره کدو ، شکر ها ، تخم مرغ و خامه ترش را با هم مخلوط نمایید تا یکدست شوند . مخلوط آرد را اضافه کرده و هم بزنید تا یکدست شود .
کاپ کیک کدو,کاپ کیک کدو تنبل,کیک
در آخر کره قهوه ای شده را اضافه کرده مخلوط نمایید . قالب های کاپ کیک را تا نیمه از خمیر پر کنید و کاپ کیک ها را به مدت 20 – 25 دقیقه در فر بگذارید تا بپزند واگر با انگشت وسط کاپ کیک ها را فشار دادید و به حالت اول بازگشت میتوانید آنها را از فر خارج کنید و کناری بگذارید تا کاملا سرد شوند بعد ازین که کاپ کیک ها به دمای محیط رسیدند تهیه کرم دارچین را شروع کنید .
مواد لازم کرم دارچینی روی کاپ کیک
شکر 1 و نیم فنجان
آرد یک چهارم فنجان
شیر 1 و نیم فنجان
خامه قنادی یک چهارم فنجان
کره مکعبی خرد شده 1 و نیم فجان
وانیل 1 ق چ
دارچین 2 ق چ
 شکر و آرد را با هم مخلوط نموده شیر و خامه را اضافه کرده حدود 20 دقیقه روی حرارت هر از چند گاهی هم بزنید تا غلیظ شود .

مخلوط را از روی حرارت برداشته و با سرعت متوسط به بالای همزن بزنید تا سرد شود سپس در حین هم زدن کره را کم کم اضافه کرده و هر بار هم بزنید تا کره با مواد مخلوط شود و به هم زدن ادامه دهید  تا کرم فرم بگیرد  . وانیل و دارچین را اضافه کرده هم بزنید تا مخلوط شوند .  اگر کرم خیلی رقیق بود میتوانید مدتی آن را در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد سپس دوباره هم بزنید . اگر کرم بیش از حد غلیظ شده بود میتوانید روی حرارت بخار آب با قاشق چوبی هم بزنید تا به غلظت دلخواهتان برسد . سپس کرم را داخل قیف با ماسوره مورد نظرتان ریخته و روی کاپ کیک ها را با آن پر کنید .

مترجم : سبا

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کاپ کیک کدوتنبل با کرم دارچین
4 (74%) 36 رای