تزئین کیک,تزئین کیک تولد,کیک

آموزش پخت و تزئین کیک با کرم کره بادام زمینی مربایی

مواد لازم برای کیک کره بادام زمینی

آرد کیک

2 و یک چهارم فنجان

بکینگ پودر

2 ق چ

نمک

سه چهارم ق چ

دارچین

نصف ق چ

کره

نصف فنجان

کره بادام زمینی

نصف فنجان

شکر

1 و نیم فنجان

تخم مرغ

2 عدد

شیر

دو سوم فنجان

عصاره وانیل

2 ق چ

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه آموزش آموزش پخت و تزئین کیک با کرم کره بادام زمینی مربایی آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . سه عدد قالب 15 سنتی را چرب کرده آرد پاشی کنید . آرد ، بکینگ پودر ، نمک و دارچین را الک کرده کناری بگذارید .

سر پدالی همزن را وصل کرده و کره و کره بادام زمینی را هم بزنید تا کرمی شود . شکر را اضافه کرده با سرعت متوسط 3 دقیقه دیگر هم بزنید . سرعت را کم کنید و وانیل و سپس تخم مرغ ها را یکی یکی با کمی فاصله اضافه کنید . همزن را خاموش کرده و مواد چسبیده به اطراف کاسه را جمع کرده وسط بیاورید .

همزن را با سرعت کم روشن کنیدو نیمی از مخلوط ارد و سپر شی را اضافه کنید و یکدست که شد مابقی آرد را هم بیفزایید . خمیر را بین قالب هایی که آماده کرده بودید تقسیم نموده و 28 دقیقه در فر بگذارید بپزند و اگر خلال دندان وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کیک را از فر بیرون بیاورید و 10 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتند سپس روی توری سیمی برگردانید و بگذارید به دمای اتاق برسد .

مواد لازم برای فراستیگ شکر قهوه ای و کره بادام زمینی

شک قهوه ای

سه چهارم فنجان

سفیده تخم مرغ

3 عدد

کره نرم

1 و نیم فنجان

عصاره وانیل

1 ق چ

کره بادام زمینی

6 ق غ

مربای توت فرنگی

برای تزئین

بادام زمینی نصف شده

برای تزئین

 

شکر و تخم مرغ را در در کاسه همزن برقی ریخته و هم بزنید تا یکدست شوند سپس روی حرارت بخار آب به هم زدنشان ادامه هید تا به دمای 160 درجه فارنهایت برسند و سپس از روی حرارت برداشته حود 7 – 10 دقیقه به هم زدن ادامه دهید تا دمای بیرونی کاسه با محیط یکی شود و مرنگ فرم بگیرد .

سر توپی همزن را جدا کرده و سرد پدالی را وصل کنید و همزن را با سرعت متوسط به پایین روشن کرده کره را قاشق قاشق با کمی فاصله اضافه کنید سپس ونیل ار اضافه کرده سرعت را روی متوسط به بالا بگذارید تا کرم نرم شود . کره بادام زمینی را اضافه کرده هم بزنید یکدست شود .

یک لایه کیک را روی ظرف مناسب گذاشته و و با قیف روی لبه ی کیک را دور گیری کنید و روی کیک را با مربای توت فرنگی پر کنید و این کار را با لایه دوم هم تکرار کنید و لایه ها را روی هم قرار دهید و روی کیک را با کرم باقیمانده بپوشانید و دور لبه ی بالایی کیک را چسبیده به هم ستاره بزنید و بینشان را با مربای توت فرنگی پر کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات