آکاایران: طرز تهیه کوکی میکری با استفاده از دستگاه وافل ساز این امکان را برای شما فراهم می آورد، در مدت زمان کوتاهی بتوانید کیک تان را آماده کنید و نوش جان بفرمایید.

تهیه کوکی میکری به عنوان یک چاشت و میان وعده محبوبیت دارد. کوکی میکری در واقع یک نوع کیک است با برش های شکیل و دلخواه. استفاده از دستگاه ساندویچ ساز در طرز تهیه کوکی میکری باعث شده است در کمترین زمان، کوکی میکری ما آماده شود.

به خاطر طبخ و آماده شدن سریع کوکی میکری، کیک سه دقیقه ای نیز به آن می گویند. کوکی میکری می تواند همچون کیک فنجانی و کیک یزدی گزینه ایده آلی برای پذیرایی از مهمان ها باشد.

مواد لازم

  • آرد: یک پیمانه
  • پود کاکائو: ۳ قاشق غذاخوری
  • بکینگ پودر: یک قاشق غذا خوری
  • وانیل: یک قاشق چای خوری
  • تخم مرغ : ۲عدد
  • شکر: ۱۰۰ گرم
  • شیر یا آب: ۳۰ میلی لیتر
  • کره: ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه کوکی میکری خوشمزه

ابتدا آرد و بکینگ پودر را با هم ۳ بار الک می کنید . این کار به نرم شدن و اسفنجی شدن کیک کمک می کند. اگر بخواهید کل کیک کاکائویی شود، کاکائو را نیز در همین مرحله به آن اضافه کنید اما اگر می خواهید نصف کیک ساده و نصف دیگر کیک کاکائویی باشد، پودر کاکائو را در آخر اضافه کنید.

شکر و کره نرم شده را با هم مخلوط نمایید.

طرز تهیه کوکی میکری با استفاده از ساندویج ساز

آکاایران: طرز تهیه کوکی میکری با استفاده از ساندویج ساز

تخم مرغ ها را یکی یکی به آن اضافه کنید و با همزن هم بزنید. وانیل را به آن اضافه کنید و به هم بزنید.

طرز تهیه کوکی میکری با استفاده از ساندویج ساز

در مرحله بعدی طرز تهیه کوکی میکری با ساندویج ساز, آرد و بکینگ پودر مخلوط شده را به مایه کیک اضافه و هم بزنید. آب یا شیر را  کم کم به آن اضافه کنید.

حالا اگر می خواهید کوکی میکری دو رنگ داشته باشید ۱.۵ قاشق کاکائو را در نصف مواد اضافه و هم بزنید. دقت کنید ۳ قاشق پودر کاکائو برای کل مایه کیک است.

ساندویچ ساز را چرب کنید. در آن را ببندید و بگذارید به مدت ۳ دقیقه گرم شود. بعد از گذشت ۳ دقیقه، مایه کیک را در قالب ها ریخته و درب دستگاه را ببندید. توجه کنید که قالب ها را کاملا پر نکنید.

طرز تهیه کوکی میکری با استفاده از ساندویج ساز

طرز تهیه کوکی میکری با استفاده از ساندویج ساز

بعد از ۳ یا ۵ دقیقه کوکی میکری شما آماده است و می توانید آن را میل کنید. از همراهی شما عزیزان در دستور طبخ کوکی میکری سپاس گذاریم.

.

منبع :

طرز تهیه کوکی میکری با استفاده از ساندویج ساز
4 (74%) 36 رای