تهیه کیک شکلاتی

آکاایران: آموزش تهیه کیک شکلاتی فاقد تخم مرغ

آکاایران: کیک شکلاتی فاقد تخم مرغ 

کیک های شکلاتی همیشه در دنیا پر طرفدار است اما اینبار می خواهیم شیوه ای نو را آموزش دهیم در ادامه میتوانید با آموزش تهیه جالب کیک شکلاتی فاقد استفاده از تخم مرغ تالاب را دنبال نمایید .

به گزارش آکاایران: کیک فاقد تخم مرغ , با کمترین امکانات می شود این کیک شکلاتی لذیذ را فاقد استفاده از لبنیات درست کرد. شاید فکر کنید هیچ کیکی فاقد شیر و تخم مرغ لذیذ نمی شود اما با درست کردن این کیک نظرتان کاملا عوض میشود.

به گزارش تالاب جوش شیرین نقش مخمر دارد و برای فعال شدن به اسید نیاز دارد. بهمین خاطر از سرکه استفاده میکنیم. با ترکیب جوش شیرین و سرکه کربن دی اکسید ساخت می شود ودر نتیجه کیک سبک می شود.

هیچ کدام از مواد این کیک نیازی به نگه داری داخل یخچال ندارند بهمین خاطر میتوانید این کیک را مدت ها بیرون یخچال نگهدارید.

مواد لازم برای کیک شکلاتی فاقد شیر و تخم مرغ :

تهیه کیک شکلاتی

طرز تهیه کیک شکلاتی فاقد شیر و تخم مرغ :

مواد خشک رابا هم ترکیب کنید ودر آخر پودر کاکائو را اضافه کنید و هم بزنید. داخل ظرف دیگری مواد مایع رابا هم ترکیب کنید.

سپس مواد مایع رابه مواد خشک اضافه کنید و هم بزنید. جوش شیرین و سرکه دراین مرحله واکنش نشان میدهند و حباب های کربن دی اکسید ساخت می کنند. مواد را نباید زیاد هم بزنید.

مواد آماده شده کیک را داخل قالب بریزید. نیازی به چرب کردن قالب نیست چون قرار نیست آنرا یک دست از قالب بیرون بیاورید.

قالب رابه مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه داخل فر روی ۳۵۰ درجه فرانهایت قرار دهید. برای خاطرجمعی از پخته شدن کیک یک شماره خلال دندان داخل کیک فرو کنید اگر مواد به آن نچسبید کیک آماده شده است.

قالب را از فر بیرون بیاورید و بگذارید کمی سرد شود.

کیک رابا توجه به چند قسمت برش بزنید. سپس با صافی روی کیک را کمی پودر قند بپاشید. خوردن این کیک همراه با کمی بستنی وانیلی لذت بخش است.

تهیه کیک شکلاتی

در آخر روی کیک شکلاتی پودر قند بپاشید

.

منبع : talab.org

تبلیغات