کیک مخملی عشقولانه!

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کیک مخملی عشقولانه! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع کیک و بیسکوییت از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

کیک مخملی عشقولانه!

آکاایران: کیک مخملی عشقولانه!

آکاایران: کیک مخملی عشقولانه!

قرمز به عنوان پرشورترین و تندترین رنگ موجود در طبیعت شناخته می شود که با تأثیرات آنی و هیجانی همراه است. شاید بتوان گفت رنگ قرمز، بیش از هر رنگ دیگری می تواند توجه فرد را به خود جلب کند.

قرمز به عنوان پرشورترین و تندترین رنگ موجود در طبیعت شناخته می شود که با تأثیرات آنی و هیجانی همراه است. شاید بتوان گفت رنگ قرمز، بیش از هر رنگ دیگری می تواند توجه فرد را به خود جلب کند.

به گزارش آکاایران: طرز تهیه کیک مخملی

مواد اولیه :

آرد دو و یک دوم فنجان

نمک ۱ قاشق چایخوری

شکر ۲ فنجان

کره ۱ فنجان

تخم مرغ تخم مرغ ۲ عدد

پودر کاکائو ۱ قاشق غذاخوری

رنگ قرمز خوراکی یک و یک دوم قاشق غذاخوری

دوغ ۱ فنجان

وانیل ۱ قاشق چایخوری

جوش شیرین یک دوم قاشق چایخوری

مواد لازم برای کرم پنیر :

پنیر خامه ای ۲۲۵ گرم

کره ۱ فنجان

وانیل ۲ قاشق چایخوری

پودر شکر ۴-۵ فنجان

طرز تهیه :

۱. فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم. آرد و نمک و جوش شیرین را با هم الک می کنیم و مواد را کنار می گذاریم.

۲. در یک کاسه دیگر کره و شکر را آنقدر با همزن می زنیم تا رنگ کره روبه روشنی برود. بعد وانیل را هم به مواد اضافه می کنیم و سپس تخم مرغ ها را دانه دانه به مواد اضافه می کنیم و بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ مواد را خوب با هم می زنیم تا کیک لطیف تری داشته باشیم.

۳. سپس دوغ را کم کم به آرد اضافه می کنیم و مواد را کنار می گذاریم.

۴. در یک کاسه کوچک یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو و ۱ و ½ قاشق غذاخوری رنگ قرمز را با هم خوب مخلوط می کنیم تا پودر کاکائو کاملا در رنگ حل شود. بعد مواد را به مخلوط کره و شکر اضافه می کنیم. بعد مخلوط آرد و دوغ را هم به مواد اضافه می کنیم. مواد را فقط در همین حد به هم می زنیم که آرد خوب مخلوط شود.

۵. یک قالب گرد ساده برمی داریم و قالب را روغنی می کنیم و بعد قالب را آردی می کنیم تا وقتی که کیک طبخ راحت و تمیز از قالب بیرون بیاید. مواد را درون قالب ریخته می شود و کیک را به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه در فر می گذاریم تا بپزد.

۶. در این فاصله کرم بین کیک را آماده می کنیم. در یک کاسه متوسط پنیر خامه ای و کره و وانیل را خوب مخلوط می کنیم تا کاملا نرم و یکدست شوند. سپس پودر شکر را کم کم به مواد کیک اضافه می کنیم و همینطور هم می زنیم تا مواد کرکی شکل شود.

۶. وقتی کیک طبخ آن را از فر بیرون می آوریم و اجازه می دهیم سرد شود. در این فاصله روی کاغذ روغنی شکل یک قلب را می بریم و بعد الگویی که با کاغذ روغنی درست کردیم را روی کیک می گذاریم و شکل قلب را در می آوریم.

.

منبع : nasimnaz.ir

کیک مخملی عشقولانه! گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات