در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پای گلابی؛ طعمی متفاوت و عالی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع کیک و بیسکوییت از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران یکی از خوشمزه هایی که با گلابی میتوان درست کرد شیرینی پای می باشد. شیرینی پای با گلابی، طعمی متفاوت و عالی می دهد.
مجله اینترنتی آکا ایران (Kamooneh.com) :
مواد لازم:
  • کره سرد یخچالی (ریز خرد شده): 100 گرم
  • تخم مرغ: 1 عدد
  • پودر قند: 75 گرم
  • پودر گردو: 50 گرم
  • آرد: 225 گرم
  • وانیل: یک چهارم قاشق چای خوری

مواد لازم میانی:
  • گلابی (حدودا): 700 گرم
  • عسل: 3 قاشق سوپ خوری
  • آب لیموی تازه: یک دوم قاشق چای خوری
  • آب: دو سوم پیمانه

 
پای گلابی؛ طعمی متفاوت و عالی
پای گلابی؛ طعمی متفاوت و عالی -آکا

آکاایران: پای گلابی؛ طعمی متفاوت و عالی

 
طرز تهیه مواد میانی:
به گزارش آکاایران 1. گلابی ها را پوست گرفته، هر گلابی را به صورت عمودی به دو قسمت تقسیم کنید دانه ها را خارج کنید.
 
2. سپس بر روی شعله ملایم به همراه عسل، آب لیمو و دو سوم پیمانه آب قرار دهید تا بجوشد و آبش بخار شود و گلابی ها حالت کاراملی پیدا کنند (کمی سس کاراملی در ته ظرف باقی بماند) ظرف را کنار بگذارید و اجازه دهید گلابی ها کاملا خنک شوند.
طرز تهیه پای:
1. آرد و پودر قند الک شده را به همراه پودر گردو و وانیل در دستگاه غذاساز بریزید. دستگاه را روشن نمایید تا با هم ترکیب شوند. کره سرد یخچالی را اضافه نمایید و مجددا دستگاه را روشن کنید تا مواد به صورت خرده نان در آیند.
 
2. سپس تخم مرغ کمی هم زده شده با چنگال را کم کم اضافه کنید تا مواد به صورت خمیری در آیند، گلوله ای شکل شده و یک گوشه دستگاه جمع شوند.
3. خمیر را از غذاساز خارج کرده در یک پلاستیک فریزر قرار داده کمی با کف دست پهن کنید و حدود 20 دقیقه در یخچال استراحت دهید. خمیر را پس از استراحت از یخچال خارج نموده و نیمی از آن را با وردنه باز کنید.
 
4. کف یک قالب پای، کفه جدا قرار دهید. روی خمیر گلابی ها را با کمی فاصله از هم بچینید. سپس مابقی خمیر را باز کرده روی گلابی ها قرار دهید به گونه ای که خمیر زیرین را بپوشاند، لبه ها را به کمک انگشت دست و کمی فشار شکل دهید و به هم فشرده نمایید، سپس روی پای را با یک تخم مرغ رومال نمایید و در فر از پیش گرم شده به دمای 175 درجه سانتی گراد به مدت تقریبی 30 دقیقه قرار دهید در حدی که لبه ها و روی پای کمی طلایی گردد.
نکته:
1. پس از آماده شدن گلابی ها، آنها را به ظرف دیگری انتقال دهید تا خنک شوند. سس کاراملی را نیز بر روی گلابی ها بریزید و گلابی ها را به این سس آغشته نمایید.

2. برای تهیه خمیر حتما از کره سرد یخچالی استفاده نمایید زیرا در غیر این صورت مواد حالت خرده نان پیدا نمی کنند و این موضوع روی کیفیت پای بسیار تاثیرگذار است.

3. در صورت عدم دسترسی به دستگاه غذاساز می توانید با نوک انگشتان خمیر پای را آماده نمایید اما باید مراقب باشید خمیر گرم نشود.

4. مدت زمان طبخ در دستور تقریبی است. هنگامی که پای کمی طلایی شد آماده است.
.

منبع : kamooneh.com

پای گلابی؛ طعمی متفاوت و عالی گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
تبلیغات