تارت کره ای -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تارت کره ای ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: زمان آماده سازی
۸۵ دقیقه
زمان پختن
۲۵ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
دو و نیم پیمانه
آرد
۱ قاشق غذاخوری
شکر
۱ قاشق چای خوری
نمک
۳ قاشق غذاخوری
روغن گیاهی
۲۲۵ گرم
کره
۱/۴ پیمانه
آب سرد
۲ قاشق چای خوری
آبلیمو
۳/۴ پیمانه
شکر قهوه ای
۱۱۵ گرم
کره
۲ عدد بزرگ
تخم مرغ
۳/۴ پیمانه
عسل
۱ قاشق چای خوری
آبلیمو
۱/۴ قاشق چای خوری
وانیل
۱/۴ قاشق چای خوری
نمک
۱/۲ پیمانه
گردو
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
تارت کره ای
,[categoriy]

آکاایران: تارت کره ای

تارت کره ای، یک دسر کلاسیک کانادایی هست.

آماده کردن مواد برای تهیه تارت کره ای:

به گزارش آکاایران: ۱- ۲۲۵ گرم کره رو خنک استفاده کنید. اون رو تکه تکه کنید.
۲- می تونید به جای آبلیمو از سرکه سفید هم استفاده کنید.
۳- در صورت دسترسی، می تونید به جای عسل از شیره درخت افرا استفاده کنید.
۴- همچنین می تونید به جای گردو از کشمش استفاده کنید.
۵- با این میزان مواد ۱۲ عدد تارت خواهید داشت.

تارت کره ای از مجموعه دستورغذایی های آنا اولسون است که در سایت آشپزباشی طرز تهیه اون رو برای شما آماده کرده ایم.

  1. برای تهیه خمیر، آرد رو با ۱ قاشق غذاخوری شکر و 1 قاشق چای خوری نمک ترکیب کنید. روغن رو اضافه کنید و مواد رو هم بزنید تا خمیر بافتی گلوله گلوله پیدا کنه. ۲۲۵ گرم کره تکه تکه شده (سرد) رو اضافه کنید و با بقیه مواد ترکیب کنید. بعد آب و ۲ قاشق چای خوری آبلیمو رو اضافه کنید. خمیر رو ۲ قسمت کنید، در کیسه نایلونی بپیچید و حداقل برای ۱ ساعت در یخچال بذارید.
  2. از قبل فر رو با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد گرم کنید و ۱۲ عدد قالب مافین رو با کمی روغن چرب کنید. ۲۰ دقیقه قبل از آماده کردن تارت ها خمیر رو از یخچال دربیارید.
  3. هر نیمه خمیر رو ۶ قسمت کنید. روی سطح کار آردپاشی شده، هر قسمت خمیر رو به پهنای ۶ میلی متر باز کنید و با قالب گرد ۱۱ سانتی متری قالب بزنید. خمیرها رو به شکلی در قالب های مافین بذارید که کناره های خمیر حدود ۱ سانتی متر از قالب بیرون باشه. تا مواد میانی رو آماده می کنید، خمیرها رو در یخچال بذارید.
  4. برای تهیه مواد میانی تارت، شکر قهوه ای رو به همراه ۱۱۵ گرم کره در قابلمه ای کوچکی روی حرارت متوسط آب کنید. مواد رو هم بزنید تا شروع به قل زدن بکنه. قابلمه رو از روی حرارت بردارید. در کاسه ای، تخم مرغ ها رو به همراه عسل، ۱ قاشق چای خوری آبلیمو، وانیل و یک چهارم قاشق چای خوری نمک مخلوط کنید و به آرامی به ترکیب شکر و کره اضافه کنید. مقداری گردو یا کشمش در هر قالب بذارید و مواد میانی رو روی اون ها بریزید.
  5. تارت ها رو برای ۱۰ دقیقه با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد بپزید. بعد حرارت رو به ۱۷۵ درجه سانتی گراد کم کنید و تارت ها رو برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دیگه تا مواد میانی شروع به حباب زدن کنه و خمیر از کناره ها قهوه ای بشه، بپزید. بذارید تا تارت ها برای ۵ دقیقه در قالب خنک بشن. بعد اون ها رو چندین بار در قالب بچرخونید تا به قالب نچسبند و وقتی کاملا خنک شدند، از قالب دربیارید.
.

منبع : ashpazbashy.com

تارت کره ای گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات