آکاایران: دونات را می توان با مواد اولیه مختلفی تهیه کرد. طرز تهیه دونات با ماست از جمله روش های مرسوم تهیه این شیرینی خوشمزه است. معمولا تمام اعضای خانواده دونات را دوست دارند و از طرفداران طبخ دونات در منزل محسوب می شوند.

به گزارش آکاایران: دونات یک نوع شیرینی خوشمزه و خوش طعم است که آن را می توانید برای عصرانه یا مهمانی ها با مواد اولیه متفاوت در منزل تهیه کنید. در این آموزش شیرینی پزی آموزش طرز تهیه دونات با ماست می پردازیم.

طرز تهیه دونات با ماست

آکاایران: طرز تهیه دونات با ماست بسیار خوشمزه و ایده آل

در آموزش های گذشته طرز تهیه دونات ساده و طرز تهیه دونات خانگی با روش اصلی را آموزش دادیم. روش تهیه دونات با ماست نیز تقریبا مشابه دستور طبخ سایر دونات ها است اما باید با کمی تغییر در نحوه طبخ!

مواد اولیه:

  • آرد : ۵۰۰ گرم
  • شکر : ۱۰۰ گرم
  • ماست : ۱ پیمانه
  • تخم مرغ : ۲ عدد
  • روغن مایع : ۱۰۰ گرم
  • خاک قند : ۲۰۰ گرم
  • دارچین : ۱ قاشق سوپخوری
  • نمک : ۱/۲ قاشق چایخوری
  • جوش شیرین : ۱/۲ قاشق مرباخوری
  • بیکینگ پودر : ۲ قاشق مرباخوری

طرز تهیه دونات با ماست :

برای طبخ دونات با ماست، ابتدا ظرفی بردارید و تخم مرغ ها را درون آن بشکنید زرده و سفیده را هم بزنید،

طرز تهیه دونات با ماست

شکر و روغن را به آن اضافه کرده، هم بزنید تا کاملا سفید شوند.

طرز تهیه دونات با ماست

ظرفی را بردارید ماست، بیکینگ پودر، نمک و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و خوب هم بزنید، سپس مواد داخل دو ظرف را با هم مخلوط کرده و آرد را کم کم به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مواد ما تبدیل به خمیری شود که نه زیاد شل و چسبان و نه زیاد خشک و سفت باشد، در مرحله بعدی طرز تهیه دونات با ماست, خمیر را در ظرفی قرار دهید و روی آن را با پارچه تمیزی بپوشانید و اجازه دهید تا سه ساعت در همین حالت باقی بماند و خمیر ور بیاید، روی میز کمی آرد بپاشید ، مقداری از خمیر را بردارید و در روی میز آرد ریخته قرار دهید و به وسیله وردنه خمیر را به قطر یک سانتی متر باز کنید، سپس توسط قالب های مخصوص ( میان تهی ) خمیر را شکل دهید.

حتما بخوانید:  طرز تهیه شیرینی گل مینا و فوت و فن های طبخ ایده آل

طرز تهیه دونات با ماست

در صورت نداشتن قالب از استکان هم می شود استفاده کرد به این طریق که دهانه استکان را بر روی خمیر قرار دهید و به صورت حلقه حلقه ببرید و با یک شی استوانه ای مثل انگشتانه وسط آن را سوراخ کنید. سپس در ظرفی روغن فراوان بریزید و در روی حرارت قرار دهید تا کاملا داغ شود و دونات ها را درون روغن داغ شده سرخ نمایید زمانی که یک طرف دونات طلایی شد طرف دیگرش را برگردانید و وقتی که تمام دونات ها به این طریق سرخ شدند از داخل روغن بیرون آورید.

طرز تهیه دونات با ماست

در صافی قرار دهید تا روغن اضافه آن گرفته شود. خاک قند و دارچین را با هم مخلوط کنید و به دو طرف دونات ها بپاشید و یا دونات را داخل آن بزنید، سپس دونات ها را در ظرفی بچینید و روی آن را به وسیله کاکائو و پودر پسته تزیین کنید. تزیین دونات بستگی به سلیقه شما همراهان گرامی دارد.

طرز تهیه دونات با ماست

طرز تهیه دونات با ماست

طرز تهیه دونات با ماست
طرز تهیه دونات با ماست

طرز تهیه دونات با ماست

در این آموزش شیرینی پزی، شما همراهان گرامی را با طرز تهیه دونات با ماست عالی و بسیار خوشمزه آشنا کردیم امیدواریم از دستور طبخ ما نهایت استفاده را ببرید.

.

منبع : arga.ir

تبلیغات