طرز تهیه کیک هویج و آناناس با رویه پنیر خامه ای -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه کیک هویج و آناناس با رویه پنیر خامه ای ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

طرز تهیه کیک هویج و آناناس با رویه پنیر خامه ای
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]

آکاایران: طرز تهیه کیک هویج و آناناس با رویه پنیر خامه ای


آکاایران: طرز تهیه:


کیک را درست کنید:


فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتی گراد) داغ کنید. یک قالب کیک 22 در 32 سانتی متری را چرب کنید و کف آن آرد بپاشید.
به گزارش آکاایران: در یک کاسه بزرگ هویج رنده شده، آرد، شکر، جوش شیرین ، نمک و دارچین را مخلوط کنید. تخم مرغ ها، عصاره وانیل، آناناس له شده و گردوی خرد شده را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]

خمیر را داخل قالب کیک آماده شده بریزید و 35 تا 40 دقیقه تا زمانی که خلال دندانی که در کیک فرو می کنید تمیز بیرون بیاد در فر بپزید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]

رویه را درست کنید:


در یک مخلوط کن پنیر خامه ای را بزنید تا نرم و یکدست شود و هر موقع لازم بود لبه های ظرف را بتراشید و در آن بریزید. کره و عصاره وانیل را اضافه کنید و بزنید تا مخلوط شوند.
مخلوط کن را متوقف کنید و شکر قنادی را داخل ظرف آن الک کنید و فقط آنقدر بزنید تا مخلوط شوند.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]

کیک را تزئین کنید:


کف یک سینی فر بزرگ را با کاغذ روغنی بپوشانید. آب نبات سبز را در ماکروویو یا روی اجاق آب کنید سپس داخل یک قیف بریزید که نوک آن یک سری گرد کوچک گذاشته اید. ریشه های هویج را را روی کاغذ روغنی با قیف بکشید. ابتدا یک خط عمودی بکشید سپس برگ ها را انتهای آن رسم کنید. ریشه های هویج را کنار بگذارید تا خنک شوند.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]

در صورت استفاده از خمیر قنادی نیز همین مراحل را تکرار کنید اما آن را آب نکنید.
زمانی که کیک کاملاً خنک شد روی آن را با رویه ی پنیر خامه ای تزئین کنید سپس آن را به شکل تکه هایی به شکل هویج برش بدهید.
آب نبات نارنجی را در ماکروویو یا روی اجاق آب کنید سپس داخل یک قیف بریزید که نوک آن یک سری گرد کوچک گذاشته اید. آب نبات نارنجی را به طرح دلخواه روی تکه های کیک به شکل هویج که با رویه ی پنیر خامه ای پوشیده شده اند بریزید و طرح بدهید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]

سپس سه ریشه سفت شده آبنبات سبز رنگ را در پشت هر تکه کیک فرو کنید. بلافاصله سرو نمایید.

نکته:


برای اینکه یک کیک مستطیل شکل را به شکل تکه های هویج مانند برش دهید باید مقداری از کیک را دور بریزید یا جداگانه میل نمایید. اگر ترجیح می دهید کیک به افراد بیشتری برسد آن را به شکل مستطیل های کوچک برش دهید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]

ریشه های آبنباتی هویج ممکن است موقع فرو کردن در کیک خیلی راحت بشکنند پس تعداد بیشتری درست کنید که اگر شکستند کم نیاورید. می توانید برای ریشه ها از سری ضخیم تری استفاده کنید تا ریشه های محکم تری داشته باشید که موقع فرو کردن در کیک مقاوم تر باشند.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]


.

منبع : sooran.com

طرز تهیه کیک هویج و آناناس با رویه پنیر خامه ای گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات