آکاایران: زمان آماده سازی
۱۵ دقیقه
زمان پختن
۱۰۵ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۸ نفر
۲۳۰ گرم
بیسکوئیت
۳ قاشق غذاخوری
شکر قهوه ای
۱۲۰ گرم
کره
۴ عدد کوچک
انبه
۶۸۰ گرم
پنیر خامه ای
۱ پیمانه
شکر
۶ عدد بزرگ
تخم مرغ
۱/۲ عدد
لیمو ترش
کیک انبه

آکاایران: چیز کیک انبه | آشپزی با آشپزباشی

چیز کیک انبه بافت منسجمی مثل موس میوه ای داره چون انبه علاوه بر طعم و عطر تابستونی و رنگ فوق العاده، بافت خوبی هم به اون داده. فقط تهیه اون کمی وقت می بره، چون بعد از خنک شدن باید برای یک شب در یخچال بمونه.

آماده کردن مواد برای تهیه چیز کیک انبه:

به گزارش آکاایران: ۱- از بیسکویت های ساده مثل دایجستیو استفاده کنید.
۲- کره رو تکه تکه کنید و بعد کنار بذارید تا نرم بشه.
۳- گوشت انبه ها رو جدا کنید.

چیز کیک انبه از مجموعه دستورغذایی های نایجلا لاوسون است که در سایت آشپزباشی طرز تهیه اون رو برای شما آماده کرده ایم.

  1. برای تهیه پایه چیز کیک، بیسکویت ها رو در غذاساز ریخته و پودر کنید. بعد شکر قهوه ای و تکه های کره (به دمای اتاق) رو اضافه کنید و دوباره مواد رو بزنید تا به هم بچسبن. ترکیب رو در کف قالب کمربندی گرد ۲۳ متری بریزید. اون رو به صورت یکدست در قالب پخش کنید و با فشار روی اون رو صاف کنید. پایه چیز کیک رو در یخچال بذارید تا مواد رویه چیز کیک رو آماده کنید.
  2. برای تهیه مواد رویه، از قبل فر رو با حرارت ۱۶۰ درجه سانتی گراد گرم کنید و یک کتری آب بجوشونید.
  3. تکه های گوشت انبه رو در غذاساز بریزید و پوره کنید. پنیر خامه ای رو اضافه کنید و تا مواد یکدست بشن، بزنید. شکر رو اضافه کنید و بعد در حالی که غذاساز روشنه، تخم مرغ ها رو یکی یکی اضافه کنید. در آخر آب لیمو رو اضافه کنید و مواد رو تا کاملا با هم ترکیب بشن، بزنید.
  4. قالب رو روی ۲ لایه فویل آلومینیومی بذارید و فویل را محکم و تا لبه های قالب دور اون بپیچید. قالب رو در سینی فر بذارید. مواد رویه چیز کیک رو روی پایه بریزید و سینی رو تا ارتفاع نصف قالب از آب جوش پر کنید.
  5. کیک رو برای حدود ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه تا مواد رویه سفت بشه و فقط در وسط کمی شل باشه، بپزید. قالب رو از داخل سینی خارج کنید و روی توری بذارید تا خنک بشه. بعد از خنک شدن، چیز کیک رو برای ۱ شب در یخچال بذارید. برای سرو قالب کمربندی رو جدا کنید، چیز کیک رو در دیس مورد مناسبی بذارید و برش بزنید.
.

منبع : ashpazbashy.com

تبلیغات