آکاایران: زمان آماده سازی
۱۵ دقیقه
زمان پختن
۱۲ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
۳۰۰ گرم
آرد
۲۵۰ گرم
کره
۱۹۰ گرم
شکر
۳ عدد
تخم مرغ
۲ قاشق چای خوری
وانیل
۱ قاشق غذاخوری
گلوکز
۲ قاشق غذاخوری
شیر
۱۰ قطره
رنگ خوراکی
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
آشپزی

آکاایران: بیسکویت با آیسینگ رنگی | آشپزی با آشپزباشی

بیسکویت با آیسینگ رنگی از مجموعه دستورغذایی هایی است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

به گزارش آکاایران: این بیسکویت های کره ای خوشمزه و دلپذیر را می توانید در همه مناسبت ها استفاده کنید . فقط کافی است قالب های متنوعی داشته باشید و از رنگ های متفاوت استفاده کنید.

نکاتی در رابطه با طرز تهیه بیسکویت با آیسینگ رنگی :

۱- مواد لازم این بیسکویت برای تهیه یک کیلوگرم بیسکویت می باشد.
۲- همین دستور را می توانید برای بیسکویت شکلاتی هم استفاده کنید . در این صورت آرد را نصف کرده و به جای آن پودر کاکائو استفاده کنید.

  1. ابتدا فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. سفیده 3 عدد از تخم مرغ ها را با نصف شکر می زنیم تا کف کند و کنار می گذاریم .
  2. و زرده یکی از تخم مرغ ها را با ۵۰ گرم شکر و وانیل و ۱ قاشق سوپ خوری آب داغ خوب می زنیم و بعد سفیده را به آن اضافه می کنیم و در نهایت آرد را. وقتی سفیده را اضافه کردید خیلی هم نزنید و فقط با لیسک کمی مخلوط کنید.
  3. سپس روی سینی کاغذ روغنی می اندازیم و کمی با کره چرب می کنیم . بعد با وردنه خمیر را به ضخامت نیم سانت باز می کنیم و با قالب هایی که داریم قالب می زنیم . به فاصله ۲ سانت بیسکویت ها را کنار هم می چینیم. ۱۰ الی ۱۲ دقیقه زمان طبخ است. وقتی کاملا سرد شدند ، آن ها را از کاغذ جدا می کنیم.
  4. برای درست کردن آیسینگ ابتدا گلوکز را به روش بن ماری شل می کنیم .سپس در قابلمه ای 140 گرم از شکر و شیر را با هم حرارت می دهیم و گلوکز را به آنها اضافه می کنیم و در آخر رنگ اضافه می کنیم. اگر چند رنگ مد نظر هست باید مواد را تقسیم کنیم و در چند نوبت مخلوط کنیم .
.

منبع : ashpazbashy.com

تبلیغات