آکاایران: زمان آماده سازی
۱۰ دقیقه
زمان پختن
۶۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۸ نفر
۱/۲ پیمانه
روغن زیتون
۲ عدد بزرگ
تخم مرغ
۲۷۰ گرم
شکر
۱/۲ پیمانه
آب پرتقال
۱۶۰ گرم
ارد
۷۰ گرم
آرد ذرت
۲ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر
۱ قاشق چای خوری
نمک
۱ عدد
پرتقال
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
کیک پرتقال

آکاایران: کیک پرتقال و آرد ذرت

کیک پرتقال و آرد ذرت از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که سایت آشپزی دستور طبخ آن را برای شما آماده کرده است.

به گزارش آکاایران: طبخ این کیک در عین سادگی، پیچیدگی مخصوص به خود را دارد. از خوردن این کیک بعد از ناهار لذت خواهید برد.

نکاتی در رابطه با تهیه ی این کیک:

۱- برای داشتن کیکی با رویه ی تردتر می توانید از شکر دانه درشت به جای شکر معمولی در مرحله ۳ استفاده کنید. می توانید آن را از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه نمایید.
۲- در این دستور به روغن اضافی برای چرب کردن قالب نیاز دارید.
۳- برای اندازه گیری دقیق تر آرد آن را با قاشق در پیمانه بریزید و حتما سر پیمانه را صاف کنید.
۴- در مواد اولیه این کیک به جز آب پرتقال ،یک عدد پرتقال ذکر شده است. پوست پرتقال را ریز رنده کنید، از آن در طبخ کیک استفاده می شود. از تکه های پرتقال هم می توانید برای سرو کیک استفاده کنید.

  1. فر را از قبل با دمای 190 درجه سانتی گراد گرم کنید. کف و دیواره های قالب گرد 20 سانتی متری را با قلموی مخصوص آشپزی با روغن چرب کنید. در ته قالب کاغذ روغنی قراردهید و باز هم با قلمو آنرا چرب کنید.
  2. در ظرف بزرگی، روغن زیتون، تخم مرغ ها، یک پیمانه از شکر و آب پرتقال را با هم مخلوط کرده و هم بزنید تا یکدست بشود. آرد ، آرد ذرت، بیکینگ پودر، نمک و رنده پوست پرتقال را در ظرف دیگری با هم مخلوط کرده و به مواد اضافه کنید و به آرامی با هم مخلوط کنید.
  3. مایه کیک را در قالب آماده شده بریزید و یک سوم پیمانه شکر باقیمانده را بطور یکنواخت بر روی سطح کیک بپاشید ( این امر باعث می شود تا لایه رویه کیک ضخیم شود). مایه کیک را به مدت 35 تا 40 دقیقه در فر قراردهید تا بپزد و از کناره های قالب فاصله بگیرد. همچنین می توانید میزان طبخ کیک را با فرو بردن خلال دندان در وسط کیک امتحان کنید، اگر خلال دندان تمیز باشد کیک، طبخ کافی داشته است.
  4. بعد از خارج کردن کیک از فر، اجازه دهید در قالب 20 دقیقه خنک شود. می توانید با راندن چاقو، کناره های کیک را از قالب جدا کنید. کیک را به آرامی روی ظرفی برگردانید و کاغذ روغنی را جدا نمایید. کیک را روی توری برگردانید و اجازه دهید تا کیک کاملا خنک شود. اگر تمایل دارید می توانید کیک را با تکه های پرتقال سرو کنید.
.

منبع : ashpazbashy.com

تبلیغات