آکاایران: زمان آماده سازی
۴۰ دقیقه
زمان پختن
۲۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
۲۵۰ گرم
آرد
۲۵ گرم
پودر قند
۱۲۵ گرم
کره
۲ عدد
پرتقال
۱ عدد متوسط
تخم مرغ
۱ عدد بزرگ
سیب
۱ عدد
لیمو
۱۱۰ گرم
روغن
۲۴۰ گرم
کشمش
۱۱۰ گرم
قیسی
۱۷۵ گرم
شکر قهوه ای
۵۰ گرم
بادام پرک
یک و نیم قاشق چای خوری
فلفل بهار
۱ قاشق چای خوری
پودر دارچین
۳/۴ قاشق چای خوری
جوز هندی
قدری
گلاب
۱۵۰ گرم
کرنبری
۱ عدد
زرده تخم مرغ
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
پای کرنبری -آکا

آکاایران: پای کرنبری

پای کرنبری از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

نکاتی در رابطه با تهیه ی پای کرنبری:

به گزارش آکاایران: ۱- به آرد اضافی برای آردپاشی نیاز دارید.
۲- کره را تکه تکه کنید.
۳- پوست پرتقال ها و لیمو را رنده کنید. آب یک عدد از پرتقال ها و لیمو را هم بگیرید. می توانید در تهیه خمیر به جای پرتقال از لیمو استفاده کنید.
۴- پوست سیب را جدا کرده و سپس آن را رنده کنید.
۵- قیسی ها را ریز خرد کنید.
۶- از کرنبری خشک شده استفاده کنید. کرنبری ها را ریز خرد کنید.
۷- زرده ی تخم مرغ را با چنگال بزنید.
۸- به پودر قند اضافی برای تزیین نیاز دارید.
۹- با این یران مواد ۲۴ عدد شیرینی پای خواهید داشت.
۱۰- خمیر باید حداقل برای ۳۰ دقیقه، مواد میانی برای ۳۰ دقیقه و پای ها برای ۲۰ دقیقه در یخچال قرار بگیرند و استراحت کنند.

  1. برای تهیه خمیر، آرد، پودر قند، کره و رنده پوست 1 عدد پرتقال را در غذاساز بریزید و بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند. در حالی که دستگاه روشن است، تخم مرغ را اضافه کنید و چند ثانیه بزنید تا خمیری گوله گوله داشته باشید و بتوانید با دست آن را به هم فشرده و گرد کنید (اگر لازم شد، 1 تا 3 قاشق غذاخوری آب یخ به خمیر اضافه کنید تا به هم بچسبد).
  2. روی سطح کار کمی آرد بپاشید و خمیر را تا یکدست شود، ورز دهید. خمیر را در فویل آلومینیومی بپیچید و آن را حداقل برای 30 دقیقه و یا تا زمانی که خمیر سفت شود، در یخچال بگذارید( خمیر را می توانید از 3 روز قبل آماده کنید و تا 1 ماه در فریزر نگه دارید).
  3. برای تهیه مواد میانی، رنده سیب، رنده پوست 1 عدد لیمو و 1 عدد پرتقال و آب آن ها، روغن، کشمش ، قیسی، شکر قهوه ای، بادام پرک، فلفل بهار، پودر دارچین، جوز هندی رنده شده و گلاب را خوب با هم ترکیب کنید. روی آن ها را بپوشانید و برای 30 دقیقه در یخچال بگذارید (می توانید از همین ترکیب هم به تنهایی در تهیه پای استفاده کنید). با این میزان مواد حدود 1 کیلو و 250 گرم مواد میانی خواهید داشت که با آن می توانید 3 بار شیرینی پای تهیه کنید. می توانید مواد را در ظرفی که هوا نکشد بریزید و برای 6 ماه در یخچال نگه دارید.
  4. برای تهیه پای کرنبری، 400 گرم از مواد میانی را با کرنبری خرد شده ترکیب کنید. خمیر را روی سطح کار قرار دهید و با وردنه آن را به قطر تقریبا 3 تا 4 میلی متر باز کنید. با قالب گرد 8 سانتی متری 24 عدد دایره بزنید و آن ها را در عدد 2 سینی قالب مافین 12 عددی قرار دهید.
  5. خمیر را دوباره جمع کنید و سپس به همان قطر باز کنید و این بار 24 ستاره و یا هر شکل مورد نظر دیگری قالب بزنید. 2 قاشق چای خوری پر از مواد میانی در هر خمیر بگذارید و ستاره ها را روی آن ها قرار دهید. پای ها را برای 20 دقیقه در یخچال قرار دهید. در این میان فر را با حرارت 180 درجه ی سانتی گراد گرم کنید.
  6. با قلمو از زرده ی زده شده به سطح رویی خمیرها بمالید و پای ها را برای 15 تا 20 دقیقه تا خمیر طلایی رنگ و ترد شود، بپزید. اجازه دهید تا پای ها کمی خنک شوند، بعد آن ها را از قالب ها خارج کرده و روی توری قرار دهید. می توانید آن ها را تا 1 هفته در ظرفی که هوا نکشد در یخچال نگه دارید. قبل از سرو آن ها را کمی گرم کرده و روی آن ها پودر قند بپاشید.
.

منبع : ashpazbashy.com

تبلیغات