آکاایران: زمان آماده سازی
۶۰ دقیقه
زمان پختن
۱۵ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
۲ پیمانه
آرد
۱/۲ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر
۱/۲ قاشق چای خوری
نمک
۱۱۰ گرم
کره
۱ پیمانه
شکر
۱ عدد بزرگ
تخم مرغ
۱/۴ قاشق چای خوری
وانیل
۲ پیمانه
پودر قند
۱ عدد بزرگ
سفیده تخم مرغ
به میزان لازم
رنگ خوراکی ژله ای
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
بیسکویت های قلبی روکش دار (برای ولنتاین) -آکا

آکاایران: بیسکویت های قلبی روکش دار (برای ولنتاین)

بیسکویت های قلبی روکش دار (برای ولنتاین) از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.
این بیسکویت ها خیلی خاص هستند، هرچند که تهیه ی آن ها کمی زمان بر است، ولی حتما از نتیجه راضی خواهید بود. می توانید آن ها را به عزیزانتان هدیه دهید.

نکاتی در رابطه با تهیه ی بیسکویت های قلبی روکش دار (برای ولنتاین):

به گزارش آکاایران: ۱- به آرد اضافی برای آرد پاشی نیاز دارید.
۲- می توانید به جای پودر وانیل از ۱ قاشق چای خوری عصاره وانیل استفاده کنید.
۳- خمیر باید چند مرحله برای حدود ۳۰ دقیقه در یخچال و در دمای اتاق استراحت کند. همچنین روکش ها به زمانی بین چند ساعت تا ۱ شب برای خشک شدن نیاز دارند.
۴- با این میزان مواد حدود ۲۴ عدد بیسکویت خواهید داشت.
۵- ویدیوی طرز تهیه این بیسکویت های خوشمزه را می توانید در لینک مقابل مشاهده کنید: بیسکویت های قلبی روکش دار

  1. برای تهیه ی بیسکویت ها، آرد را با بیکینگ پودر و نمک ترکیب کنید. کره ( به دمای اتاق) و شکر را با سرعت متوسط رو به بالا با همزن برقی بزنید تا سبک و نرم شود. تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و کمی دیگر مواد را بزنید. سرعت همزن را کم کنید. ترکیب آرد را به تدریج اضافه کرده و خوب با سایر مواد ترکیب کنید. خمیر را 2 قسمت کرده ، آن ها را گرد کرده و بعد پهن کنید. هر کدام را در کیسه ی نایلونی بپیچید و برای 20 دقیقه در فریزر بگذارید.
  2. فر را با حرارت 160 درجه سانتی گراد گرم کنید. در 2 عدد سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید. یکی از خمیر ها را برداشته و برای 5 تا 10 دقیقه در دمای اتاق بگذارید. سپس آن را بین 2 کاغذ روغنی آرد پاشی شده به پهنای تقریبا 3 میلی متر باز کنید و با قالب شکل قلب 6 سانتی متری (که در آرد زدید) قالب بزنید. قلب ها را با کمک پالت پله ای (یا کفگیر) از روی سطح کار بردارید و در سینی های آماده شده بگذارید.
  3. خمیرهای اضافی را با هم ترکیب کرده، دوباره باز کنید و قالب بزنید(اگر خمیر خیلی شل بود آن را برای 10 دقیقه در یخچال بگذارید). نیمه ی دیگر خمیر را هم به همین شکل قالب بزنید. بیسکویت ها را برای حدود 12 دقیقه تا از کناره ها طلایی رنگ شوند، بپزید. سینی ها را در میان طبخ بچرخانید. بیسکویت های پخته را کنار بگذارید تا خنک شوند. در این میان روکش را آماده کنید.
  4. پودر قند و سفیده ی تخم مرغ را با سرعت پایین با همزن برقی بزنید. یک چهارم پیمانه آب به آن ها اضافه کنید و سپس سرعت همزن را به متوسط رو به بالا افزایش دهید. مواد را برای حدود 10 دقیقه بزنید تا زمانی که رد همزن روی مواد بماند.
  5. روی بیسکویت ها را در روکش بزنید، مواد اضافی را بچکانید و بیسکویت را بچرخانید تا مواد یکدست پخش شوند. بیسکویت ها را کنار بگذارید تا رویه کاملا خشک شود. این کار چند ساعت تا 1 شب زمان می برد.
  6. بیسکویت ها را روی صفحه ی سیلیکونی کنار هم بچینید تا تکان نخورند. قلمو را در رنگ خوراکی مورد نظر بزنید و به آرامی از یک سمت و در یک جهت، روی سطح بیسکویت ها بکشید. می توانید برای جلوه بیشتر مقداری پودر براق(یا رنگ خوراکی طلایی) روی آن ها بپاشید.
.

منبع : ashpazbashy.com

تبلیغات