در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه موش اب نباتی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع کیک و بیسکوییت از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: طرز تهیه :


فر را با دمای 60 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.
به گزارش آکاایران: کف دو عدد سینی بزرگ فر را با کاغذ روغنی بپوشانید.
تعداد 6 - 8 عدد آبنبات در فاصله 5 سانتی از هم در هر کدام از سینی ها بچینید قسمت منحنی آبنبات ها باید به سمت لبه ی بیرونی سینی فر باشند.
طرز تهیه موش اب نباتی
طرز تهیه موش اب نباتی

آکاایران: طرز تهیه موش اب نباتی


در یک کاسه بزرگ تمیز و غیر پلاستیکی تخم مرغ ها را با هم زن بزنید و زمانی که کاملا کف کرد کرم تارتار را اضافه نموده و به هم زدن ادامه دهید تا سفیده تخم مرغ کاملا حجیم شده و تمام ظرف را پر کند .
شکر را نصف قاشق نصف قاشق اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا تخم مرغ براق و سفت شود ولی نباید خشک و شکننده شود.
طرز تهیه موش اب نباتی

مرنگ را داخل قیفی با سر حدود 1 سانتی بریزید و از انتهای آب نبات هایی که چیده اید شروع به کشیدن یک قطه اشک بزرگ کنید و در انتها فاقد این که قیف را فشار دهید به سمت بالا یا جلو بکشید تا از مرنگ جدا شده و طرح بینی موش را ایجاد کند.گر بینی موش به سمت پایین افتاد میتوانید با کمک انگشت شکلش را اصلاح کنید.
چشم ، بینی و گوشه موش ها را چسبانده و به مدت دقیقه در فر بگذاریدهتر است در وسط کار سینی را بچرخانید. بعد از خاموش کردن فر اجازه دهید موشها داخل خود فر خنک شوند . نی های آبنباتی بعد از طبخ نرم میشوند و اگر زود اقدام به جابجایی موشها کنید شکلشان خراب خواهد شد.
مرنگها را بگذارید کاملا سرد و سفت و سخت شوند که موقع جابجایی نشکنند.
بهتر است مرنگ ها را تا یک شب از فر خارج نکنید تا کاملا خودشان را بگیرند.
طرز تهیه موش اب نباتی


.

منبع :

طرز تهیه موش اب نباتی گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
تبلیغات