طرز تهیه ترافــل اســمارتیزوچیــز کوکــی ترافــل

آکاایران: طرز تهیه ترافــل اســمارتیزوچیــز کوکــی ترافــل


آکاایران: طرز تهیه ترافل اسمارتیز
به گزارش آکاایران: شکلات را ریز کرده و در ظرف کم عمقی می ریزیم. خامه را نیز روی حرارت می گذاریم تا گرم شود. مراقب باشید خامه نجوشد. وقتی گرم شد، آن را روی شکلات ها ریخته و می گذاریم چند دقیقه همانطور بماند، سپس هم می زنیم تا شکلات ها نیز ذوب شوند. وقتی ذوب شد، روی آن را سلفون کشیده و در یخچال به مدت یک شب تا صبح می گذاریم. (حتی می توانیم آن را از دو روز قبل آماده کنیم.) بعد از این زمان، حدود 180 گرم از اسمارتیز ها را درون کیسه محکمی ریخته، با وردنه روی آنها می کشیم تا خرد شوند. (سعی کنید، زیاد پودر نشود و تکه های رنگی آن دیده شود) دستان خود را چرب کرده، از مواد شکلاتی، یک قاشق چایخوری برداشته و در دست گرد می کنیم. وسط آن را باز کرده، یک عدد اسمارتیز درشت رنگی درون آن قرار داده و دوباره آن را گرد می کنیم، سپس آنها را در اسمارتیز خرد شده می غلتانیم. آنها را در یک سینی که از قبل، کاغذ روغنی انداخته ایم، چیده و در یخچال می گذاریم تا سفت شوند.
ترافل ها را در ظرف در بسته در یخچال تا بیش از یک هفته می توانیم نگهداری کنیم. همچنین در فریزر مدت ها قابل نگهداری هستند. فقط قبل از سرو، در دمای محیط یا در یخچال قرار می دهیم تا باز شوند.


طرز تهیه چیزکوکی ترافل
پنیر خامه ای را در دمای محیط قرار می دهیم تا نرم شود. دو عدد سینی فر را کاغذ انداخته و کنار می گذاریم. بیسکویت ها را در غذاساز ریخته و پودر می کنیم. (اگر غذاساز ندارید، آنها را در کیسه ای ریخته و با گوشت کوب بکوبید تا پودر شوند) از پنیر خامه ای را با مواد مخلوط کرده، اگر مواد منسجم شد و قابل شکل دادن با دست بود، بقیه پنیر را اضافه نمی کنیم. در غیر این صورت، بقیه پنیر را افزوده و مخلوط می کنیم تا اثری از پنیر نماند. از مایه گلوله هایی به اندازه فندق برداشته و آنها را روی کاغذهای روغنی داخل سینی می چینیم. ترافل ها را به مدت یک ساعت (حداقل) یا یک شب تا صبح در یخچال قرار می دهیم. شکلات سفید را روی بخار آب، ذوب کرده یا در مایکروویو هر 30 ثانیه یک بار هم می زنیم تا ذوب شود. اگر شکلات ذوب شد، ولی روان نباشد می توانیم یک قاشق غذاخوری روغن مایع به آن اضافه کنیم. سپس ترافل ها را درون شکلات ذوب شده انداخته، با چنگال ترافل را از شکلات درمی آوریم، اجازه می دهیم شکلات اضافی بریزد، سپس آنها را دوباره روی کاغذها چیده و در یخچال قرار می دهیم حداقل یک ساعت بماند.10 دقیقه قبل از سرو، آنها را از یخچال خارج می کنیم.


.

منبع :

تبلیغات