کیـک مینیــون -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کیـک مینیــون ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: کیـک مینیــون

نویسنده :
نجمه امیری
تاریخ ایجاد : 
10:16 1395/02/22
کیـک مینیــون
,[categoriy]

آکاایران: کیـک مینیــون

نام مدرس
سحرشهسواری کارشناس آشپزی وشیرینی پزی
مواد لازم
کیک اسفنجی سایز ٢٣ سانتی متری
خمیر فوندانت زرد: ٧٠٠ گرم
خمیر سفید: ٢٠ گرم
خمیر مشکی: ٣٠ گرم
خمیر طوسی: ٣٠ گرم
خمیر قرمز: ٥ گرم
طرز تهیه

کیک اسفنجی را خامه کشی کرده، با کرم گاناش کاور می کنیم و به مدت یک روز در یخچال قرار می دهیم.

به گزارش آکاایران: خمیر فوندانت زرد را خوب ورز داده، سپس خمیر را باز کرده و با کمک وردنه به روی کیک انتقال می دهیم، با اتوى کیک سطح کیک را صاف و یک دست می کنیم.

برای درست کردن چشم ها از سه سایز کاتر گرد مطابق عکس استفاده کرده، از رنگ طوسی قالب بزرگ و از سفید قالب متوسط و از مشکی قالب کوچک و از هر کدام دو عدد قالب می زنیم و سه دایره را با کمک آب از بزرگ به کوچک روی هم می چسبانیم. با کمک سر ماسوره ریز یک دایره کوچک از فوندانت سفید قالب زده و به عنوان مرکز چشم روی رنگ مشکی قرار می دهیم.

از خمیر مشکی باز کرده، نوارهای باریکی مطابق شکل برش داده و به عنوان مو استفاده می کنیم و با کمک قلم مو و آب در قسمت بالای سر چسبانده، سپس چشم های آماده را هم زیر موها می چسبانیم. دوباره از خمیر مشکی باز کرده و دو نوار ٢ × 12 سانتی متری برش زده و از گوشه چشم به لبه پایین کیک می چسبانیم. برای درست کردن زبان از خمیر مشکی باز کرده، یک بیضی مثل تصویر برش داده، سپس از خمیر سفید سه عدد مستطیل کوچک مثل دندان برش زده و به لبه بیضی می چسبانیم. با خمیر قرمز یک نیم دایره برش زده، کمی وسط آن را نیم حلال می کنیم و روی بیضی می چسبانیم. برای درست کردن شلوار از خمیر آبی باز می کنیم، سپس یک نیم دایره به اندازه قطر کیک برش زده و در قسمت جلو کیک می چسبانیم، بعد با کمک کاتر از هر دو طرف شلوار مطابق عکس نوار یک سانتی متری برش می زنیم و از خمیر جدا می کنیم.

از خمیر آبی یک مربع جدا کرده وسط شلوار به عنوان جیب می چسبانیم. در آخر از خمیر آبی نوار دو سانتی متری برش زده و دور تا دور کیک می چسبانیم.


نکات
مجله شماره250و251صفحه72
کلیک
1468 کلیک
امتیاز
میانگین امتیاز
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نوشتن دیدگاه


,[categoriy]
تصویر امنیتی نوین

ارسال
لغو

,[categoriy]

.

منبع :

کیـک مینیــون گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات