کــنافه -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کــنافه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: کــنافه

نویسنده :
نجمه امیری
تاریخ ایجاد : 
11:33 1394/07/08
کــنافه
,[categoriy]

آکاایران: کــنافه

نام مدرس
میتراخدادادی-کارشناس آشپزی وشیرینی پزی
مواد لازم
پنیر ریکوتا: 500 گرم
پنیر موزارلا: 400 گرم
خمیر کنافه: 500 گرم
کره: یک و نیم پیمانه
شکر: چهارقاشق سوپخوری
آب پرتقال: سه قاشق سوپخوری
رنگ پرتقالی خوراکی: چهار تا هشت قطره
شـربت گلاب: سه پیمــانه
پودر پسته: نصف پیمانه

طرز تهیه

پنیر موزارلا را از روز قبل برش زده، در ظرفی ریخته و روی آن آب می ریزیم، طوری که آب روی پنیر قرار گیرد. در آن را بسته و در یخچال قرار می دهیم. هرازگاهی آب آن را عوض می کنیم.

به گزارش آکاایران: کره را خرد کرده، روی حرارت قرار داده تا آب شده و روی آن حباب جمع شود، بعد حرارت را کم می کنیم تا حدود 15 دقیقه بجوشد. از روی حرارت برداشته و به مدت 10 دقیقه زمان می دهیم تا خنک شده و دوغ آن ته نشین شود. کره را از پارچه تنظیف رد کرده تا کره کاملا زردی داشته باشیم. این کره شش ماه در یخچال ماندگاری دارد. (از این مقدار یک پیمانه کره غلیظ شده به دست می آید). در ظرف گرد 30 سانتی متری، چهار قاشق از کره را ریخته، رنگ پرتقالی را به آن افزوده و با برس کف ظرف را می پوشانیم. فر را با حرارت 190 درجه سانتی گراد روشن می کنیم. خمیر کنافه را خرد کرده و در غذاساز ریخته تا کاملا ریز شود. آن را در کاسه ریخته، کره داغ را به آن افزوده و با دست کاملا مخلوط می کنیم. پنیر را از آب درآورده، خشک کرده و سپس رنده می کنیم. پنیر ریکوتا را نیز که نیاز به رنده کردن ندارد، افزوده سپس شکر و آب پرتقال را روی پنیرها ریخته و مخلوط می کنیم. نیمی از مخلوط خمیر و کره را کف قالب ریخته و پرس کرده، سپس کل مخلوط پنیر را روی آن ریخته و سطح آن را صاف می کنیم. مابقی خمیر را روی پنیر ریخته و سطح روی آن را می پوشانیم. کنافه را به مدت 30 تا 35 دقیقه در فر قرار می دهیم تا طلایی شود. اطراف کنافه را با چاقو از ظرف جدا کرده و در یک سینی برمی گردانیم. شربت سرد را روی آن ریخته و به شکل دلخواه برش می زنیم. روی آن را نیز با پودر پسته تزیین کرده و در ظرف سرو می چینیم.

نکات
در ترکیه از کادایف برای درست کردن این شیرینی استفاده میشود. در صورت تمایل میتوان کادایف را خردتر کرد.

مجله شماره238و239صفحه68
کلیک
531 کلیک
امتیاز
میانگین امتیاز
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نوشتن دیدگاه


,[categoriy]
تصویر امنیتی نوین

ارسال
لغو

,[categoriy]

.

منبع :

کــنافه گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات