آکاایران: زمان آماده سازی
۶۰ دقیقه
زمان پختن
۶۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۸ نفر
۲۰۰ گرم
بیسکویت شکلاتی
۷۵ گرم
کره
۷۵۰ گرم
پنیر خامه ای
۲۰۰ گرم
شکر
۴ عدد بزرگ
تخم مرغ
۲ عدد بزرگ
زرده تخم مرغ
۴ عدد
لیمو ترش
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
چیز کیک لیمو

آکاایران: چیز کیک لیمو و شکلات

چیز کیک لیمو و شکلات از مجموعه دستورغذایی های نایجلا لاوسون است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.
پایه بیسکویتی چیز کیک بسیار منسجم است، و لایه رویی پنیر خامه ای بافتی نرم دارد به خصوص که آن را به همراه ظرفی آب جوش در فر گذاشته و می پزیم. استفاده از آب لیمو ترش تازه هم طعم بهتری به آن می دهد.

نکاتی در رابطه با تهیه ی چیز کیک لیمو و شکلات:

به گزارش آکاایران: ۱- از بیسکویت تهیه شده با شکلات تلخ استفاده کنید. اگر از بیسکویت شکلاتی عادی استفاده می کنید، می توانید کمی پودر کاکائو و یا شکلات تلخ آب شده به ترکیبتان اضافه کنید.

  1. روی قسمت زیری قالب کمربندی، فویل آلومینیومی گذاشته، سپس قسمت کمربندی را روی آن ببندید. همچنین قالب را در فویل آلومینیومی بپیچید؛ چون برای طبخ، قالب را در ظرفی از آب گذاشته و در فر می گذاریم و می خواهیم با این روش از ورود آب به آن جلوگیری کنیم.
  2. بیسکویت ها را در غذاساز ریخته و بزنید تا کاملا پودر شوند. کره را به آن ها اضافه کرده و دوباره مواد را بزنید.
  3. ترکیب بیسکویت را در قالب آماده شده بریزید و با دست و یا پشت قاشق آن را در قالب فشار دهید. قالب را در یخچال بگذارید تا سفت شود. سپس فر را با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کنید.
  4. پنیر خامه ای را کمی هم بزنید تا نرم شود، سپس شکر را به آن اضافه کنید. تخم مرغ و زرده ها و سپس آب لیموترش ها را اضافه کنید.
  5. ترکیب پنیر خامه ای را روی بیسکویت سرد شده بریزید، قالب را در سینی فر بگذارید و سینی فر را تا نیمی از ارتفاع قالب از آب جوش پر کنید. سینی فر را با احتیاط در فر قرار دهید و برای حدود 1 ساعت بپزید(بعد از 50 دقیقه آن را چک کنید). چیز کیک باید سفت شود، اما نه بیش از حد.
  6. سینی فر را با احتیاط از فر خارج کنید. قالب را از روی آن بردارید و روی توری قرار دهید. فویل آلومینیومی را از دور قالب جدا کنید و بگذارید تا چیز کیک کاملا خنک شود. بعد از خنک شدن آن را برای حداقل 20 دقیقه در یخچال قرار دهید.
  7. چیز کیک را به همراه فویلی که زیر آن قرار دارد در ظرف مورد نظر بگذارید. برای برش چیز کیک، چاقو را در آب گرم بزنید.
.

منبع :

تبلیغات