آکاایران: زمان آماده سازی
۱۰ دقیقه
زمان پختن
۲۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۴ نفر
۵۰۰ گرم
رشته باقلوا
۵۰ گرم
کره
۲ عدد
خمیر باقلوا
۱۰۰ گرم
پنیر موتزارلا
۵ قاشق سوپ خوری
روغن
۴ قاشق غذاخوری
شکر
۲ قاشق سوپ خوری
آبلیمو
به میزان لازم
آب
به میزان لازم
پودر پسته
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
شیرینی باقلوا

آکاایران: شیرینی باقلوا با رشته باقلوا

شیرینی باقلوا با کاداییف ( رشته باقلوا ) از مجموعه دستورغذایی هایی است که بخش آشپزی سایت آشپزباشی، طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

به گزارش آکاایران: این شیرینی به روش های مختلفی درست می شود. نوعی از آن احتیاج به فر ندارد و در یخچال آماده می شود و نوع دیگر که در ترکیه به این روش درست می کنند ، در فر آماده می شود. در این دستور روش تهیه آن با فر آموزش داده شده است.

  1. رشته باقلوا (کادایف) را خوب خرد کنید. کره تان را آب کنید و روی رشته باقلوا ها یک پیمانه از کره آب شده تان را بریزید و خوب هم بزنید و در ظرف گرد چرب شده یک لایه خمیر باقلوا بگذارید و رویش رشته باقلوا را بریزید و خوب پخشش کنید.
  2. سپس روی رشته هایی که پخش کردید رشته پنیر خرد شده بریزید و بعد از آن روی پنیرها یعنی روی لایه آخرتان، یک لایه هم خمیر باقلوا بگذارید و رویش را روغن مایع بریزید.
  3. فر تان را با درجه حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد بگذارید ۱۵ دقیقه داغ شود. سپس سینی باقلوا را در فر گذاشته بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه خوب بپزد. در این فاصله آب ، شکر و آبلیمو را با هم مخلوط کنید و بگذارید روی حرارت تا شکر آن خوب در آب حل شود.
  4. بعد از اینکه شیرینی باقلوا را از فر در آوردید با چاقو به شکل دلخواهتان برش دهید و شربت درست کرده را روی آن بریزید می توانید مقداری پودر پسته هم برای تزئین روی باقلواتان بریزید.
.

منبع :

تبلیغات