آکاایران: زمان آماده سازی
۱۸۰ دقیقه
زمان پختن
۲۰ دقیقه
ملیت
غذای ایرانی
مناسب برای
۶ نفر
۲ لیوان
آرد
۱ پیمانه
روغن جامد
۲/۳ پیمانه
پودر شکر
۱ قاشق چای خوری
هل
۲ قاشق غذاخوری
کنجد
۱ عدد
تخم مرغ
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
شیرینی برشتوک

آکاایران: شیرینی برشتوک

شیرینی برشتوک از مجموعه دستورغذایی هایی است که بخش آشپزی سایت آشپزباشی، طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

به گزارش آکاایران: شیرینی برشتوک یرای نوروز انتخابی مناسب است.

  1. روغن و پودر شکر را با همزن هم بزنید و در حالی که مواد را هم می زنید آرد را اضافه کنید و در آخر هل را هم اضافه کنید و مجددا هم بزنید. موادتان را در نایلون یا سلفون بپیچید و بگذارید در یخچال به مدت ۲ الی ۳ ساعت بماند .دقت کنید اگر عجله دارید و نمی خواهید بگذارید موادتان تا ۲ ساعت در یخچال بماند باید خمیرتان را خیلی ورز دهید جوری که با ورز دادن نیاز به زمان بیشتر نباشد ولی در کل بهتر است که موادتان را بگذارید حداقل تا ۲ ساعت در یخچال بماند تا ور بیاید.
  2. بعد از این که خمیر را از یخچال بیرون آوردید از نایلون خمیر را جدا کرده و به قطر نیم سانت خمیرتان را باز کنید و با وردنه خوب ورز دهید تا پهنای خمیر یکدست به قطر نیم سانت در بیاید. قالب هایتان را برداشته و خمیرتان را تا زمانی که کل مواد تمام شود قالب بزنید.
  3. سپس سینی فرتان را چرب کنید و شیرینی های قالب زده تان را با فاصله های مناسب از هم در سینی چرب شده تان بچینید در نهایت سفیده تخم مرغ را جدا کرده و روی شیرینی ها با برس بمالید و به اندازه دلخواهتان روی شیرینی ها قبل از اینکه آنها را در فر بگذارید کنجد بپاشید و در فر با ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید بپزد.
.

منبع :

تبلیغات