آکاایران: زمان آماده سازی
۲۵ دقیقه
زمان پختن
۴۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
۲۵۰ گرم
آرد
۲۰ گرم
کره
۳۱۵ گرم
شکر
۱ قاشق غذاخوری
قهوه اسپرسو
۱ قاشق چای خوری
پودر کاکائو
۱ عدد
تخم مرغ
نوک انگشت
نمک
قدری
آبلیمو
۵۰۰ گرم
پنیر ریکوتا
۶۰ گرم
شکلات
۱/۴ قاشق چای خوری
وانیل
۵۰ میلی لیتر
آب
۱ عدد
پرتقال خونی
۱ قاشق غذاخوری
دانه قهوه
۵۰ گرم
پسته
به میزان لازم
روغن
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
کانولی شکلات تلخ و قهوه -آکا

آکاایران: کانولی شکلات تلخ و قهوه

کانولی شکلات تلخ و قهوه از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.
کانولی(Cannoli) یک نوع شیرینی ایتالیایی است که در آن یک لوله ی خمیر سرخ شده را با مواد خامه ای مانند پنیر ریکوتا پر می کنند.

نکاتی در رابطه با تهیه ی کانولی شکلات تلخ و قهوه:

به گزارش آکاایران: ۱- از شکلات ۷۰ درصد استفاده کنید. آن را خرد کنید.
۲- در صورت دسترسی از یک چهارم یک عدد لوبیای وانیل (Vanilla Pod) استفاده کنید. آن را برش دهید و مواد داخل آن را بتراشید.
۳- پوست پرتقال را جدا کنید و آن را به شکل نوار های باریک برش دهید.
۴- در صورت استفاده از دانه ی قهوه و پسته آن ها را ریز خرد کنید.
۵- برای تهیه ی کانولی ها به قالب های استیل استوانه ای (قالب کانولی ) با قطر دو و نیم سانتی متر و طول ۱۵ سانتی متر نیاز دارید.
۶- خمیر باید به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال استراحت کنید.
۷- با این میزان مواد حدود ۲۴ عدد کانولی خواهید داشت.

  1. برای تهیه خمیر، آرد، کره، 15 گرم شکر، قهوه، پودر کاکائو، تخم مرغ و نمک را در غذاساز بریزید و بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند. قدری آبلیمو به آن اضافه کنید و دوباره بزنید تا خمیر شکل بگیرد. خمیر را در کیسه ی پلاستیکی بپیچید و برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید.
  2. برای تهیه ی مواد میانی، پنیر ریکوتا، 250 گرم شکر، شکلات و وانیل را در کاسه ای بریزید. آن ها را با همزن دستی و یا چنگال با هم ترکیب کنید. برای داشتن بافتی نرم تر، آن را از صافی رد کنید و تا زمان استفاده در یخچال بگذارید.
  3. برای تهیه ی پرتقال های شکری برای تزیین، 50 گرم شکر را با آب در قابلمه ی کوچکی روی حرارت پایین بریزید و هم بزنید تا شکر حل شود. نوارهای پوست پرتقال را در آن بریزد و برای حدود 10 دقیقه بجوشانید.
  4. در قابلمه ای تا ارتفاع دو سوم آن روغن ریخته و گرم کنید.
  5. خمیر را روی سطح کار آردپاشی شده، نازک باز کنید و با قالب گرد (به قطر 12 سانتی متر) قالب بزنید. آن ها را دور قالب استوانه ای بپیچید و دو سر آن ها را با کمک آب به هم بچسبانید.
  6. در هر نوبت چند عدد کانولی را برای حدود 2 دقیقه تا قهوه ای شوند در روغن سرخ کنید. آن ها را از روغن خارج کرده و روی حوله ی کاغذی قرار دهید و بگذارید تا خنک شوند. قالب های استوانه ای را از آن ها خارج کرده و به سرخ کردن بقیه ی خمیرها ادامه دهید.
  7. مواد میانی را با قیف در کانولی ها پر کنید و در صورت تمایل دو طرف انتهایی آن ها را در دانه های قهوه و یا پسته ی خرد شده بزنید و با پرتقال های شکری تزیین کنید.
.

منبع :

تبلیغات