آکاایران: زمان آماده سازی
۳۰ دقیقه
زمان پختن
۱۰۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۱۰ نفر
۲۷۵ گرم
شکلات تلخ
۲۷۵ گرم
شکر قهوه ای
۲۲۵ گرم
کره
۲۵۰ میلی لیتر
عسل
۲ عدد بزرگ
تخم مرغ
۲۰۰ گرم
آرد
۱ قاشق چای خوری
جوش شیرین
۱ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو
۲۵۰ میلی لیتر
آب جوش
۶۰ میلی لیتر
آب
۷۵ گرم
پودر قند
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
شکلات و عسل

آکاایران: کیک شکلات و عسل

کیک شکلات و عسل از مجموعه دستورغذایی های نایجلا لاوسون است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.
در جشنواره ای کیکی شکلاتی با زنبور های تزیینی دیدم، و با خودم گفتم که چرا تا حالا کیکی با شکلات و عسل تهیه نکردم. این هم کیک شکلات و عسل به سبک من. خودتان آن را قضاوت کنید.

نکاتی در رابطه با تهیه ی کیک شکلات و عسل:

به گزارش آکاایران: ۱- از شکلات ۷۰ درصد و یا تلخ تر، استفاده کنید. شکلات را خرد کنید.
۲- می توانید کیک را با زنبورهای مارزپانی تزیین کنید. برای این کار با خمیر مارزیپان( یا بادام) به رنگ زرد استوانه هایی کوچک درست کنید. با کمک خلال دندان و رویه شکلاتی روی آن ها را به شکل زنبور نقاشی کنید و از خلال بادام به جای بال آن ها استفاده کنید.

  1. برای تهیه کیک، 100 گرم شکلات را در کاسه ای به روش بن ماری و یا در مایکروفر آب کنید. آن را کنار بگذارید تا کمی خنک شود.
  2. از قبل فر را با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. قالب کمربندی 23 سانتی متری را با کره چرب کنید و در آن کاغذ روغنی پهن کنید.
  3. شکر و کره (به دمای محیط) را با هم بزنید تا سبک و خامه ای شوند و سپس 125 میلی لیتر عسل به آن ها اضافه کنید. 1 عدد تخم مرغ را به همراه 1 قاشق غذاخوری آرد به مواد اضافه کرده و بزنید و سپس تخم مرغ دوم را به همراه 1 قاشق غذاخوری دیگر آرد اضافه کنید. شکلات آب شده و سپس بقیه آرد به همراه جوش شیرین را اضافه کنید. سپس پودر کاکائو را از صافی رد کنید تا گوله نشود و به سایر مواد اضافه کنید. و در نهایت آب جوش را به آن ها اضافه کنید. مواد را با هم خوب ترکیب کنید و در قالب آماده شده بریزید. کیک را برای یک ساعت و نیم در فر قرار دهید. در این میان از دقیقه 45 به بعد، هر 15 دقیقه آن را چک کنید و اگر رویه آن گرفت و در حال سفت شدن بود، روی آن را با فویل بپوشانید. کیک را از فر خارج کرده، بگذارید تا با قالب و روی توری خنک شود.
  4. برای تهیه روی شکلاتی، آب و 125 میلی لیتر عسل را در قابلمه ای کوچک ریخته و بجوشانید. حرارت را خاموش کنید و 175 گرم شکلات به آن اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا شکلات کاملا آب شود. آن را برای چند دقیقه ای کنار بگذارید. سپس پودر قند را در آن الک کنید و دوباره با هم ترکیب کنید.
  5. 4 نوار نسبتا باریک از کاغذ روغنی ببرید و آن ها را از 4 طرف به شکل مربع در بشقابی که کیک را در آن می گذارید، قرار دهید. این کار برای این است که وقتی رویه شکلاتی را روی کیک می دهید، بشقاب کثیف نشود. کیک را از قالب خارج کرده و در بشقاب قرار دهید. رویه ی شکلاتی را روی کیک خنک شده بریزید و روی سطح و کناره های کیک پخش کرده و آن را صاف کنید. بستن رویه کمی زمان می برد، پس این کار را زودتر انجام دهید. نوارهای کاغذ روغنی را از ظرف بردارید.
  6. برای تزیین می توانید با خمیر مارزیپان(بادام) به رنگ زرد، خلال های بادام و مقداری از رویه ی شکلاتی، تعدادی زنبور درست کنید و روی کیک قرار دهید.
.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات