آکاایران: زمان آماده سازی
۱۵ دقیقه
زمان پختن
۷۵ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۱۰ نفر
۲۰۰ گرم
بیسکوئیت
۵۰ گرم
بادام زمینی نمکی
۱۰۰ گرم
شکلات تلخ
۵۰ گرم
کره
۵۰۰ گرم
پنیر خامه ای
۳ عدد بزرگ
تخم مرغ
۳ عدد
زرده تخم مرغ
۲۰۰ گرم
شکر
یک و نیم پیمانه
خامه ترش
۲۵۰ گرم
کره بادام زمینی
۱۰۰ گرم
شکلات سفید
۳۰ گرم
شکر قهوه ای
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
کیک کره بادام زمینی

آکاایران: چیز کیک کره بادام زمینی و شکلات

چیز کیک کره بادام زمینی و شکلات از مجموعه دستورغذایی های نایجلا لاوسون است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.
برای داشتن بافتی شکننده که با کره ی بادام زمینی تناسب دارد، این چیز کیک را فاقد قرار دادن ظرفی آب (حمام بخار) در فر می پزیم. تمامی مواد استفاده شده برای این چیز کیک باید به دمای محیط باشند.

نکاتی در رابطه با تهیه ی چیز کیک کره بادام زمینی و شکلات:

به گزارش آکاایران: ۱- از بیسکویت دایجستیو استفاده کنید.
۲- از شکلات تخته ای خرد شده و یا چیپس شکلات استفاده کنید.
۳- به جای خامه ترش می توانید، یک و نیم قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک و نیم پیمانه ماست ترکیب کنید.

  1. از قبل فر را با حرارت 170 درجه سانتی گراد گرم کنید.
  2. برای پایه ی چیز کیک، بیسکویت را به همراه بادام زمینی، شکلات تلخ و کره در غذاساز ریخته و بزنید تا به شکل خمیری تکه تکه درآید. آن را در کف قالب کمربندی 23 سانتی متری پخش کرده و فشار دهید. آن را در یخچال بگذارید تا مواد میانی را تهیه کنید.
  3. برای تهیه مواد میانی، پنیر خامه ای، تخم مرغ و زرده ها، شکر، نصف پیمانه خامه ترش و کره بادام زمینی را در غذاساز ریخته و تا ترکیب یکدست شود، بزنید.
  4. مواد میانی را در قالب ریخته و برای 1 ساعت در فر بپزید. بعد از 50 دقیقه آن را چک کنید تا رویه سفت و خشک به نظر بیاید. چیز کیک را از فر خارج کنید و آن را کنار بگذارید تا رویه را آماده کنید.
  5. برای تهیه ی رویه، 1 پیمانه خامه ترش، شکلات سفید و شکر قهوه ای را در قابلمه ی کوچکی روی حرارت پایین گرم کنید، مواد را هم بزنید تا شکلات آب شود و سپس آن را از روی حرارت بردارید. رویه را به آرامی با قاشق روی چیز کیک بریزید و برای 10 دقیقه ی دیگر در فر بگذارید.
  6. چیز کیک را از فر خارج کنید، اجازه دهید تا در قالب خنک شود و سپس روی آن بپوشانید و برای 1 شب در یخچال بگذارید. مدتی قبل از سرو آن را از یخچال بیرون آورده و از قالب خارج کنید و سپس برش دهید.
.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چيز كيك بادام و شكلات

تبلیغات