آکاایران: زمان آماده سازی
۴۰ دقیقه
زمان پختن
۱۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۱۰ نفر
قدری
روغن
۲/۳ پیمانه
آرد
۲ عدد بزرگ
تخم مرغ
۱ عدد بزرگ
زرده تخم مرغ
۱/۲ پیمانه
شکر
۳ قاشق چای خوری
رنده پوست لیمو
۱ عدد بزرگ
سفیده تخم مرغ
۱/۸ قاشق چای خوری
نمک
به میزان لازم
پودر قند
یک و یک چهارم پیمانه
خامه
۱ پیمانه
پنیر ماسکارپونه
۱/۴ پیمانه
آبلیمو
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
رولت لیمو -آکا

آکاایران: رولت لیمو

رولت لیمو از مجموعه دستورغذایی های آنا اولسون است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.
مواد میانی که عطر لیمو و طعم پنیر ماسکارپونه می دهد و پیچیدن رولت به شکل قلب، آن را از سادگی در می آورد.

نکاتی در رابطه با تهیه ی رولت لیمو :

به گزارش آکاایران: ۱- به آرد اضافی برای آردپاشی قالب نیاز دارید.
۲- به نصف پیمانه به علاوه ی ۵ قاشق غذاخوری شکر نیاز دارید.
۳- رولت به زمانی برای خنک شدن نیاز دارد.

  1. از قبل فر را با حرارت 190 درجه سانتی گراد گرم کنید. در قالب رولت 25 در 38 سانتی متری کاغذ روغنی پهن کنید، آن را با روغن چرب کرده و آردپاشی نمایید. آرد اضافی را با ضربه از قالب خارج کنید.
  2. 2 عدد تخم مرغ و 1 عدد زرده ی تخم مرغ را با یک چهارم پیمانه شکر و 1 قاشق غذاخوری رنده پوست لیمو در کاسه ای فلزی روی ظرفی از آب که به آرامی قل می زند، هم بزنید تا زمانی که کمی از دمای بدن گرم تر شود. آن ها را از روی حرارت برداشته و با سرعت بالای همزن برقی برای حدود 4 دقیقه بزنید تا حجم آن ها دوبرابر شود.
  3. در کاسه ای دیگر، سفیده ی تخم مرغ را به همراه نمک با سرعت پایین همزن برقی بزنید تا کف کند، سپس سرعت را زیاد کرده و 5 قاشق غذاخوری شکر را به تدریج به آن اضافه کنید. مواد را بزنید تا فرم بگیرد.
  4. آرد را روی ترکیب تخم مرغ های کامل الک کنید و با لیسک مواد را با هم ترکیب کنید. سپس ترکیب سفیده تخم مرغ را در 2 نوبت به سایر مواد اضافه کنید و خوب با سایر مواد ترکیب کنید. خمیر را در قالب آماده شده بریزید، سطح روی آن را صاف کنید و آن را برای حدود 10 دقیقه تا حالت اسفنجی پیدا کند، بپزید.
  5. کیک اسفنجی را از فر خارج کرده و بگذارید برای 2 دقیقه روی توری خنک شود، سپس کناره های آن را با لیسک از قالب جدا کنید، کمی پودر قند روی آن بپاشید، با حوله ای تمیز روی آن را بپوشانید و یک سینی دیگر روی آن بگذارید و آن را برگردانید.
  6. کاغذ روغنی را از کیک جدا کنید و کمی پودر قند روی آن بپاشید. با کمک حوله، کیک را از 2 سمت طولی به وسط رول کنید و بگذارید تا کاملا خنک شود (با انجام این کار رولت هنگام پیچیدن نمی شکند).
  7. برای مواد میانی، یک پیمانه از خامه را بزنید تا فرم بگیرد. یک چهارم پیمانه خامه باقیمانده را با پنیر ماسکارپونه ، 2 قاشق چای خوری رنده پوست لیمو و یک چهارم پیمانه شکر ترکیب کنید تا شکر حل شود. خامه ی زده شده و آبلیمو را با سایر مواد ترکیب کنید و تا زمان مصرف در یخچال نگه دارید.
  8. با احتیاط کیک اسفجی را باز کنید و حوله را بردارید. مواد میانی را روی سطح رولت به صورت یکدست پخش کنید (از 2 طرف کیک 5 سانتی متر فاصله دهید). کیک اسفنجی را از 2 طرف به وسط رول کنید و کمی فشار دهید تا به شکل قلب دربیاید. می توانید وسط کیک را هم کمی فشار داده و زاویه دار کنید تا قلب زیباتری داشته باشید.
  9. رولت را در کیسه ی نایلونی بپیچید و در یخچال بگذارید. در هنگام سرو کمی پودر قند روی آن بپاشید، آن را برش داده و میل کنید.
.

منبع :

تبلیغات