کیک توت فرنگی

آکاایران: روش درست کردن چیز کیک توت فرنگی

آکاایران:  

 چیزکیک ها یکی از انواع خوشمزه کیک می باشد که در این مطلب آشپزی به بیان و آموزش مرحله به مرحله روش درست کردن چیز کیک توت فرنگی می پردازیم
روش درست کردن چیز کیک توت فرنگی ، مواد لازم :
۱عدد کیک شکلاتی دوتخم مرغی یا کیک ساده
و یا ۱بسته بیسکویت پتی بور یا ساقه طلایی
۱۰۰گرم کره آبشده
۱لیوان فندق پودر شده

روش درست کردن چیز کیک توت فرنگی ، مواد پنیری:
۶۰۰ گرم پنیر لبنه
۲۰۰گرم خامه صبحانه
۳عدد تخم مرغ
۲/۵قاشق غذاخوری پر نشاسته ذرت
۶قاشق غذاخوری پر شکر

روش درست کردن چیز کیک توت فرنگی ، مواد سس توت فرنگی:
۱لیوان پوره توت فرنگی یخ زده یا تازه
۱قاشق غذاخوری پودر نشاسته
۵قاشق غذاخوری شکر
۱/۲لیوان آب برای حل کردن نشاسته
شکلات سفید آبشده برای تزیین

به گزارش آکاایران: بیسکویت پودر شده ،کره و پودر فندق را خوب با هم مخلوط کرده ورز میدهیم تابخورد هم برود .سپس ته قالب کمربندی یا هرقالب دیگری کاغذ روغنی انداخته مواد را بصورت فشرده و صاف پهن کرده و بمدت ۱ساعت دریخچال میگذاریم تا خودش رابگیرد .

در این فاصله درظرفی پنیر لبنه ، شکر و خامه را خوب میزنیم تاشکر حل شود . سپس پودر نشاسته را اضافه کرده مخلوط میکنیم و بعد تخم مرغ را تک تک اضافه کرده و با هم زن میزنیم مواد را روی بیسکویت ریخته دور قالب را از بیرون فویل پیچیده داخل سینی فر کمی آب ریخته قالب را داخل آن گذاشته در فرگرم ۱۸۰درجه حدود ۱تا۱/۵ساعت میپزیم تا وقتی کمی روی پنیر طلایی شود. سپس فر را خاموش کرده حدود۳ساعت با درنیمه باز استراحت میدهیم .

دراین فاصله پوره توت فرنگی را با شکر روی حرارت میگذاریم تا گرم شود و شکر حل شود. پودر نشاسته را در آب سرد حل کرده به توت فرنگی اضافه میکنیم و هم میزنیم تا غلیظ شود وقتی چیز کیک کاملا” خنک شد .سس را روی آن ریخته یک شب در یخچال میگذاریم تا خوب ببندد .سپس با شکلات آبشده تزیین کرده و سرو میکنیم.
نکته:
۱- میتوانید برای زیر چیز از کیک استفاده کنید.

۲- میتوانید مواد پنیری را نصف کنید.
۳- میتوانید داخل سس توت فرنگی بجای پودر نشاسته از ۱/۲پودر ژله توت فرنگی که در۱/۲لیوان آبجوش حل کرده اید، استفاده کنید دراین صورت مقدار شکر را کمی کمتر کنید .

کیک توت فرنگی

روش درست کردن چیز کیک توت فرنگی

.

منبع :

تبلیغات