loading...
,کیک موز وگردو واسپرسو، طرز تهیه کیک موز وگردو واسپرسو، دستور تهیه کیک موز وگردو واسپرسو، مواد لازم برای تهیه کیک موز وگردو واسپرسو، روش تهیه کیک موز وگردو واسپرسو،

آکاایران: طرز تهیه کیک موز وگردو واسپرسو

آکاایران: کیک موز وگردو واسپرسو در یک نگاه

آماده سازی :
دقیقه
طبخ :
50 دقیقه
موردمصرف : دسر
مناسب برای : مهمانی خانوادگی
میزان کالری : مشخص نشده
سختی : متوسط
محلی :
مناسب فصل : همه فصول

مواد لازم جهت تهیه کیک موز وگردو واسپرسو برای 0 نفر

مواد لازم مقدار واحد توضیحات

طرز تهیه : کیک موز وگردو واسپرسو

همه مواد را از قبل از یخچال بیرون میاوریم ( کره ١٨٠ گرم تخم مرغ ٤ عدد ، شیر یک استکان یا ١٠٠ میل ) تا به دما مناسب برسن / قالب موردنظر را با کمى کره چرب و روى کره را خوب با شکر قهو ه اى بپوشانید برا ى کاراملى کردن ( نیاز به پاشیدن ارد نیست ).

به گزارش آکاایران: سپس دو عدد موز را اسلایس کنید چند برش موز را روى شکر ته قالب بچینید کمى هم مغز گردو و پودر اسپرسو روشون پاشیده و بقیه موز را هم ریز میکنیم براى توى کیک.

حالا ١٨٠ گرم شکر را با ١٨٠ گرم کره خوب باهمزن بزنید تا مواد یکدست وکرم رنگ شود ، ٤عدد . تخم مرغ را یکى یکى اضافه و خوب هم میزنیم.

سپس چند قطره وانیل یا وانیل شوگر اضافه میکنیم و هم میزنیم من مقدارى پودر اسپرسو به مایه کیک اضافه کردم. در این جا فر را روشن کردم تا گرم شود و و زیاد داغ نشود با حرارت ١٨٠.

حالا ارد ( ٢٢٠ گرم تا ٢٤٠ گرم )، یک قاشق مرباخورى بکینگ پودر و نصف قاشق چایخورى جوش شیرین سه بار الک کرده و کم کم با شیر به مواد اضافه و با همزن دستى میزنیم تا مخلوط شود.

در اخر هم موز خرد شده و کمى گردو افزودم و کیک را براى مرحله طبخ در فر قرار دادم بمدت ٥٠ دقیقه من این میزان مواد را در دو تا قالب کوچک ریختم .

براى همین بافت کیک موز وگردو واسپرسو مان خیلى نرم و جالب شده بود بستگى به اندازه قالبتون داره.

بعد از طبخ و خنک شدن کیک موز وگردو واسپرسو ان را وارانه و سرو میکنیم.

نووووش جان

.

منبع :

تبلیغات