طرز تهیه کیک

آکاایران: طرز تهیه کیک بادامی با سیب


آکاایران: طرز تهیه:


1. فر را از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت (180 درجه سانتی گراد) داغ کنید سپس کف یک قالب کیک گرد به قطر 22 سانتی متر را با کره چرب کنید و کمی آرد بپاشید.
به گزارش آکاایران: 2. زمانی که فر دارد گرم می شود، بادام ها را داخل یک سینی فر قرار داده و 3 تا 5 دقیقه تا زمانی که بوی آن بلند شود در فر قرار دهید. سینی را از فر بیرون بیاورید و بگذارید بادام ها خنک شوند.
3. زمانی که خنک شدند آنها را خرد کنید و به شکل تکه های کوچک در بیاورید.
4. سیب را پوست بکنید و به شکل تکه های نیم سانتی متری چهار گوش خرد کنید سپس آب یک لیموی کوچک را روی سیب های خرد شده بچکانید تا سیاه نشوند. سیب ها را در 2 قاشق سوپخوری آرد بغلتانید و کنار بگذارید.
5. در یک کاسه آرد باقیمانده، بکینگ پودر، نمک و ادویه را مخلوط کنید و کنار بگذارید.
6. در یک کاسه ی بزرگ دیگر تخم مرغ ها و شکر را با هم زن بزنید تا ترکیب شوند و کمی پفکی شوند و رنگ لیمویی روشن پیدا کنند. ماست، کره، پوست لیمو ترش، عصاره بادام و عصاره وانیل را به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شوند.
7. یک سوم مخلوط آرد را به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و با یک کاردک ترکیب کنید. زمانی که ترکیب شدند یک سوم بعدی را اضافه کنید و سپس یک سوم آخر را و با کاردک ترکیب کنید.
8. 3/4 بادام خرد شده و سیب خرد شده را به مخلوط اضافه کنید و با کاردک هم بزنید تا مخلوط شوند. مخلوط کیک را داخل قالبی که آماده کرده اید بریزید. روی کیک باقیمانده ی بادام ها را بپاشید و 40 تا 50 دقیقه تا زمانی که خلال دندانی که در وسط کیک فرو می کنید تمیز بیرون بیاید آن را در فر قرار دهید.
9. کیک را از فر بیرون بیاورید و آب نصف یک لیمو را روی کل کیک بچکانید سپس بگذارید 30 دقیقه بماند تا خنک شود. در صورت تمایل کمی شکر پودری روی کیک بپاشید و سرو کنید.
طرز تهیه کیک

طرز تهیه کیک


.

منبع :

تبلیغات