در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه مافین توت فرنگی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع کیک و بیسکوییت از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

طرز تهیه مافین توت فرنگی
طرز تهیه مافین

آکاایران: طرز تهیه مافین توت فرنگی


آکاایران: درست کردن این مافین های توت فرنگی سبک و پفکی بسیار ساده است. ما دوست داریم با افزودن مقداری دارچین و فلفل سیاه کاملاً آسیاب شده به خمیر خودمان عطر بدهیم. فلفل سیاه کمی نامعمول است اما با اضافه کردن مقدار کمی از آن طعم های داخل مافین غلیظ تر می شوند. می توانید در صورت تمایل از آن استفاده نکنید ولی ما به شدت آن را توصیه می کنیم.
طرز تهیه مافین

طرز تهیه:


به گزارش آکاایران: 1. فر را با دمای 400 درجه فارنهایت (200 درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف 12 قالب مافین اندازه ی استاندارد را با کاغذ بپوشانید.

2. شکر وانیلی را آماده کنید:

در یک کاسه ی کوچک 1 قاشق سوپخوری شکر را با 1/4 قاشق چایخوری دارچین هم بزنید و کنار بگذارید.

3. خمیر مافین را آماده کنید:

آرد، بکینگ پودر، نمک، دارچین و فلفل سیاه را مخلوط کرده و 3بار الک کنید و شکر را به آن افزوده و مواد را در یک کاسه ی بزرگ هم بزنید تا خوب مخلوط شوند.
طرز تهیه مافین

4. با استفاده از یک پارچ اندازه گیری که حداقل 1 پیمانه گنجایش داشته باشد روغن نباتی را اندازه گیری کنید. تخم مرغ را به پارچ اضافه کنید سپس آن را تا خط نشانه ی 1 پیمانه با شیر پر کنید. بایستی بین 1/3 تا 1/2 فنجان شیر مصرف شود. 1 و نیم قاشق چایخوری عصاره ی وانیل اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند.
طرز تهیه مافین

5. مخلوط را داخل کاسه ی آرد بریزید و با یک چنگال هم بزنید تا ترکیب شوند. بیش از حد هم نزنید. خمیر مافین بایستی غلیظ باشد. برای جزئیات بیشتر به بخش نکات در انتهای مطلب مراجعه کنید. توت فرنگی ها را اضافه کنید و هم بزنید.
طرز تهیه مافین

6. خمیر را بین 12 قالب تقسیم کنید. خمیر تا بالای کاغذ ها خواهد آمد. کمی شکر وانیلی روی مافین ها بپاشید.

7. مافین ها را در فر بپزید:

مافین ها را 15 تا 20 دقیقه تا زمانی که روی آنها قهوه ای طلایی شود و خلال دندانی که در وسط آن فرو می کنید با خرده نان بیرون بیاید در فر بپزید. مافین ها را روی توری خنک کننده قرار دهید و کاملاً خنک کنید.
طرز تهیه مافین

نکات مهم


نگهداری:

بهترین حالت این است که این مافین ها در همان روزی که درست می شوند صرف شوند. با گذشت زمان برشتگی رویه ی آنها از بین می رود. ما متوجه شده ایم که بهترین وسیله برای نگهداری آنها کیسه ی پلاستیکی است که درش محکم شود و 2 تا 3 روز در یخچال نگهداری شود و قبل از سرو کردن گرم شود. برای فریز کردن مافین ها آنها را در فوریل آلومینیومی بپیچید یا در کیسه ی فریزری قرار دهید و تا 3 ماه در فریزر نگه دارید.

غلظت خمیر:

خمیر بایستی غلیظ و قابل قالب گرفتن با ملاقه باشد. خمیر نبایست شل یا خشک یا مانند خمیر نان بیش از حد غلیظ باشد. اگر خمیر خیلی شل بود کمی آرد به صورت هر مرتبه یک قاشق سوپخوری اضافه کنید تا به غلظت مناسب برسید. اگر خمیر خیلی خشک بود کمی شیر به صورت هر مرتبه یک قاشق سوپخوری اضافه کنید تا به غلظت مناسب برسید.
طرز تهیه مافین

طرز تهیه مافیننکات:


1)میتوانید به جای هر دو نوع شکر از شکر معمولی یا قهوه ای هم استفاده کنید.
2)در صورت تمایل مقداری سس توت فرنگی هم داخل کیک استفاده کنید.
3)در صورت تمایل از آرد قهوه ای و سبوس دار برای طبخ کیک استفاده کنید.
4)بهتر است به جای روغن از کره اب شده استفاده کنید تا کیک خوشمزه تری داشته باشید.
نوش جان


.

منبع :

طرز تهیه مافین توت فرنگی گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
تبلیغات