طرز تهیه پای

آکاایران: طرز تهیه پای لیمویی


آکاایران: طرز تهیه:


فر را با دمای 180 درجه (350 درجه فارنهایت) گرم کنید.
به گزارش آکاایران: بیسکوییت ها را داخل یک کاسه به تکه های کوچک خرد کنید و نمک و شکر را به آن اضافه کنید و داخل دستگاه بریزید و خرد کنید اما پودر نشود. سپس خوب مخلوط کنید، بعد شکر آب شده را به آن اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید تا اینکه مخلوط گوله گوله شود و بعد به قالب پای انتقال دهید و داخل قالب به سمت پایین فشار دهید و صاف کنید و کنار بگذارید.
شیر و آب لیمو را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید. پوست لیمو و زرده تخم مرغ را داخل یک کاسه متوسط به مدت 30 الی 36 ثانیه مخلوط کنید تا اینکه رنگش روشن شود و بعد با مخلوط شیر و لیمو ترکیب کنید.
قالب را روی یک سینی قرار دهید مخلوط را روی نان پای بریزید و بعد با دقت به مدت 25 دقیقه به فر انتقال دهید.
سپس از داخل فر در بیاورید و بگذارید به مدت یک ساعت خنک شود و روی آن پلاستیک بپیچید و به مدت 6 ساعت الی تمام شب داخل فریزر قرار دهید.
خامه غلیظ را داخل یک کاسه بریزید و با هم زن دستی هم بزنید و وانیل و شکر را داخل آن الک کنید و با سرعت پایین هم بزنید و بعد سرعت را بالا ببرید و خامه را به مدت یک و نیم دقیقه هم بزنید تا خامه حالت غلیظ و نوک تیز به خود بگیرد.
قبل از سرو، پای را داخل ظرف آب گرم قرار دهید و با دقت از داخل قالب در بیاورید و با چاقو تقسیم کنید و روی آن خامه بریزید و سریع سرو کنید.


.

منبع :

تبلیغات