در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه کیک دوناوله ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع کیک و بیسکوییت از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: طرز تهیه:


ظرف مستطیلی (32 �- 39) را با کره چرب کنید. ارتفاع ظرف باید حداقل سه و نیم سانتی متر باشد. گیلاس ها را در آبکش ریخته تا اب اضافی آن خارج شود.
به گزارش آکاایران: 250 گرم کره + شکر (200 گرم )، وانیل و کمی نمک را هم بزنید تا حالت کرمی شود. تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و خوب هم بزنید.
آرد و بکینگ پودر را روی مخلوط بالا الک کنید و با 3 قاشق شیر هم بزنید تا صاف شود.
نصف مایع کیک را در قالب ریخته و نصف دیگر را با پودر کاکائو مخلوط کنید.
این مواد را روی کیک ساده ریخته و صاف کنید، گیلاسها را روی کیک چیده و کمی با پشت قاشق فشار دهید تا گیلاسها کمی در کیک فرو رود. قالب را در دمای 175 درجه به مدت 30 دقیقه قراردهید.
پودینگ را با 50 گرم شکر و 5 قاشق غذا خوری شیر مخلوط کنید. شیر باقی مانده را روی حرارت بگذارید تا بجوشد. پودر پودینگ را روی شیر ریخته و سریع هم بزنید و اجازه دهید 1 دقیقه بجوشد. روی پودینگ را با سلفون بپوشانید تا سرد شود.250 گرم کره را با همزن برقی بزنید (حدود 10 دقیقه ) تا کرمی شود. پودینگ را قاشق قاشق به کره اضافه کنید و هم بزنید.
پودینگ را به صورت یکنواخت روی کیک سرد شده بریزید. حدود 4 ساعت در یخچال قرار دهید.
سپس شکلات تخته ای را خرد کنید و با 30 گرم کره مخلوط کنید و به روش بن ماری ذوب کنید. 15 دقیقه اجازه دهید تا ختک شود. سپس روی کیک ریخته و با شانه مخصوص کیک، طرح موج بندازید و دوباره در یخچال قرار دهید و سرو کنید.
طرز تهیه کیک دوناوله
طرز تهیه کیک

آکاایران: طرز تهیه کیک دوناوله


نکته:


این کیک را میتوانید با پودینگ/کرم های مورد علاقه تهیه کنید..

منبع :

طرز تهیه کیک دوناوله گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
تبلیغات