در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه کیک یزدی در مایکروفر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع کیک و بیسکوییت از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

طرز تهیه کیک یزدی در مایکروفر
طرز تهیه کیک یزدی

آکاایران: طرز تهیه کیک یزدی در مایکروفر
آکاایران: طرز تهیه :


در ابتدا کانکشن را روی درجه حرارت 230 درجه تنظیم کنید سپس کلید استارت را بزنید تا ماکروفر گرم شود.این دکمه در برخی دستگاهها با نام preheatوجود دارد.
به گزارش آکاایران: تخم مرغ ها راداخل ظرفی شکسته و با دور تند همزن آنقدر هم بزنید تا کرم رنگ شود.سپس شکر را به آن افزوده و قدری هم بزنید تا شکر در آن کاملا حل شود.ماست را جداگانه با چنگال بزنید و بعد به مواد اضافه کرده و هم بزنید و بعد روغن مایع و گلاب را نیز افزوده و خوب هم بزنید تا مواد یکدست شوند.
پودر هل،آرد و بیکینگ پودر را با مقدار بسیار کمی نمک مخلوط کرده و 3مرتبه الک کنید تا کاملا سبک شده و هوا بخورند.سپس آنها را داخل الک ریخته و کم کم داخل مایه الک کنید و با هم زن بزنید تا مواد با هم مخلوط شده و یکدست شوند.
قالب های مخصوص کیک یزدی را چرب کرده و 2سوم آن را با مایه کیک پر کنید و بین آن مقداری خلال بادام و پودر پسته بریزید و وقتی مایه را ریختید مقداری کنجد ریخته و 10تا12دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید.وقتی روی آنها طلایی شد آماده هستند.


نکات:


1)بهتر است از شی قبل خلال پسته را داخل شکر و گلاب بخوابانید و داخل یخچال قرار دهید تا کاملا نرم و معطر شوند.
2)میتوانید از مقداری زعفران هم در کیک استفاده کنید.
3)توجه داشته باشید این دستور طبخ برای تهیه کیک در مایکروفر است نه مایکروویو.
نوش جان
نکته ها : در صورت تمایل میتوانید از مقداری زعفران دم کرده در این کیک استفاده کنید ، برای طبخ کیک فضای ماکروفر باید داغ باشد تا کیک ها خوب پف کنند ، برای زیبایی بیشتر کیک ها میتوانید روی کیک ها با چاقویی چرب علامت + بزنید سپس کنجد بریزید و داخل فر بگذارید.


.

منبع :

طرز تهیه کیک یزدی در مایکروفر گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
تبلیغات