طرز تهیه پنکیک مغزدار با شکلات نوتلا(آموزش تصویری )

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه پنکیک مغزدار با شکلات نوتلا(آموزش تصویری ) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

طرز تهیه پنکیک مغزدار با شکلات نوتلا(آموزش تصویری )
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

آکاایران: طرز تهیه پنکیک مغزدار با شکلات نوتلا(آموزش تصویری )


آکاایران: یک انتخاب ویژه برای صبحانه به ویژه برای کودکان است. برای تهیه این پنکیک به کمی سرعت عمل نیاز خواهید داشت. چرا که شکلات نوتلای استفاده شده برای مغز پنکیک ممکن است به سرعت آب شود. لذا برای این منظور بهتر است:


نکته اول

: ۱ و ۱/۲ تا ۲ قاشق غذاخوری شکلات نوتلا (شکلات صبحانه) را به شکل مدور با قطر تقریبی نیم سانتی متر روی کاغذ روغنی پهن کنید و به مدت یک ساعت تا یک ساعت و نیم در فریزر قرار دهید تا شکلات سفت شود. توجه داشته باشید که قطر شکلات نوتلا نباید خیلی نازک و یا خیلی کلفت باشد. چرا که اگر قطر شکلات نازک باشد به هنگام جا به جایی به راحتی خواهد شکست و برعکس اگر خیلی کلفت باشد قطر پنکیک را زیاد خواهد کرد.

نکته دوم

:در ارتباط با تهیه پنکیک مغزدار این است که، اگر در هنگام تهیه پنکیک، شکلات از مابین پنکیک آب شد و به داخل تابه نفوذ کرد بهتر است تابه را قبل از تهیه پنکیک بعدی به خوبی تمیز کنید. چرا که باعث می شود پنکیک های بعدی ظاهری نامطلوب و سوخته پیدا کنند.

نکته سوم

:این که از مقدار کمی کره برای تهیه پنکیک استفاده کنید در کل برای این میزان مواد به ۲ قاشق غذاخوری کره نیاز خواهید داشت و مجموعا ۷ پنکیک در نهایت خواهید داشت. البته این بستگی به میزانی که از مواد پنکیک استفاده می کنید دارد!


به گزارش آکاایران: توصیه می شود شکلات های تخت شده را در ۲ سینی مجزا قرار دهید و هر بار یکی از سینی ها را استفاده کنید تا مانع از آب شدن شکلات ها در هنگام طبخ شود.
برای تهیه پنکیک از تابه مخصوص پنکیک و یا تابه های نچسب که سالم هستند استفاده کنید.


*برای تهیه پنکیک مغزدار ابتدا شکلات های نوتلا و یا هر شکلات صبحانه دیگری که در دسترس دارید را به صورت مدور روی کاغذ روغنی پهن کنید و در فریزر به مدت ۱ تا ۲ ساعت استراحت دهید.
*مواد خشک شامل آرد، نمک ( به میزانی که مابین دو انگشت جای گیرد)، شکر، وانیل و بکینگ پودر را در ظرفی با یکدیگر مخلوط کنید.
*وسط ظرف حاوی مواد خشک را گود کنید و تخم مرغ و شیر را به آرامی به آن اضافه کنید و شروع به هم زدن کنید تا زمانی که کاملا صاف و یکدست شوند.
*از مواد به اندازه ۱/۴ پیمانه بردارید و کف تابه که با ۱/۲ قاشق غذاخوری کره ذوب شده گرم شده است بریزید. سپس یکی از شکلات ها را روی آن قرار دهید و سریعا از مواد پنکیک کمی کمتر *از دفعه اول روی شکلات بریزید و سطح پنکیک را صاف کنید.
*در نهایت زمانی که اطراف پنکیک به رنگ طلایی تغییر رنگ داد پنکیک را برعکس کنید و طرف دیگر را نیز سرخ کنید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

 
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

 
 
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

این کار را تا انتها ادامه دهید و در صورت تمایل پنکیک ها را با تکه های میوه تازه سرو نمایید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

نوش جان


.

منبع :

طرز تهیه پنکیک مغزدار با شکلات نوتلا(آموزش تصویری ) گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات