طرز تهیه سیب آبنباتی

آکاایران: طرز تهیه سیب آبنباتی


آکاایران: سیب ها را بشویید و کاملاً خشک کنید. یک چوب آبنبات یا چوب بستنی داخل آنها فرو کنید به صورتی که محکم در سیب جا بگیرند. سیب ها را روی یک سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده اید و با اسپری آشپزی چرب کرده اید قرار دهید.
طرز تهیه سیب آبنباتی

به گزارش آکاایران: شکر و شربت ذرت و آب را در یک روغن دان روی شعله متوسط مخلوط کنید. بگذارید جوش بیاید سپس مخلوط را تا زمانی که دمای آن به 300 درجه فارنهایت (درجه سانتی گراد) برسد حرارت بدهید.
مخلوط آبنبات را از روی شعله بردارید و رنگ قرمز خوراکی را با احتیاط داخل آن بریزید. ممکن است بپاشد پس عقب بایستید.ممکن است بخواهید بسته به کیفیت رنگ خوراکی مقدار بیشتری از نصف قاشق چایخوری گفته شده اضافه کنید.
سیب ها را یکی یکی داخل مخلوط آبنبات فرو کنید و بچرخانید تا کاملاً به آن آغشته شوند سپس بتکانید تا اضافه آبنبات داخل قابلمه بچکد. سیب های آغشته شده به آبنبات را داخل سینی فری که آماده کرده بودید قرار دهید و بگذارید خنک شوند تا آبنبات کاملاً سفت شود.
طرز تهیه سیب آبنباتی

نکته:


سیب معمولاً یک رویه براق دارد که نمی گذارد آب نبات به پوست سیب بچسبد. برای از بین بردن آن 6 فنجان آب را با 1 قاشق سوپخوری سرکه سفید بجوشانید و سیب ها را 5 ثانیه در آب در حال جوشیدن فرو کنید و سپس کاملاً خشک کنید. به این شکل آبنبات فوراً به آنها می چسبد.
اگر مخلوط آبنبات موقع کار کردن خیلی سفت شد، آن را دوباره حرارت دهید و به آغشته کردن سیب ها ادامه بدهید.
می توانید سیب های آب نباتی را در کاغذ کاپ کیک رنگی سرو کنید تا هیجان بیشتری به میهمانی خود بدهید.
طرز تهیه سیب آبنباتی


.

منبع :

تبلیغات