در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه پفک فضایی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع کیک و بیسکوییت از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: روش تهیه:


طرز تهیه پفک فضایی
طرز تهیه پفک فضایی

آکاایران: طرز تهیه پفک فضایی


1. ابتدا شکلات را روی بخارآب ذوب می کنیم. پودرشکر و کره را داخل کاسه همزن می ریزیم و آنقدر هم می زنیم تا پف کرده و یکدست شوند. زرده تخم مرغ را اضافه کرده و 30 ثانیه دیگر با همزن برقی به هم زدن ادامه می دهیم.
به گزارش آکاایران: 2. آرد و کاکائو را با هم سه بار الک می کنیم به همراه گردوی خرد شده و شکلات چیپسی داخل مواد می ریزیم و تا آخرکار با درجه تند همزن برقی هم می زنیم تا مایه نسبتا سفتی حاصل شود.
3. مایه را 10 دقیقه داخل کاسه همزن در دمای محیط استراحت می دهیم، داخل قیف می ریزیم و با ماسوره ساده یا حتی فاقد ماسوره به اندازه یک گردوی فاقد پوست از مواد روی کاغذ روغنی که کف سینی قرار داده ایم و آن را چرب کرده ایم، می گذاریم.
4. پفک ها را به مدت 12 تا 15 دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کرده ایم، قرار داده و می پزیم.

نکته:


برای تهیه پفک فضایی حتما به این موضوع دقت کنید که سینی زیاد داخل فر نماند؛ بیش از حد پخته شدن بیسکویت ها باعث سفت و خشک شدن آنها می شود. پس از 12 تا 15 دقیقه که آنها را از فر خارج کردیم 15 دقیقه نیز در دمای محیط قرار می دهیم تا کمی حرارت خود را از دست بدهند، سپس پفک ها را داخل ظرف دربسته قرار داده و در ظرف را می بندیم، درنهایت می توانیم مابین هردوتا از بیسکویت ها مقداری پنیرخامه ای یا کرم پاتی سیو قرار دهیم و هردوی آنها را به هم بچسبانیم.


.

منبع :

طرز تهیه پفک فضایی گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
تبلیغات