در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه یک دسر شکلاتی عاشقانه! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع کیک و بیسکوییت از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

دسر شکلاتی

آکاایران: طرز تهیه یک دسر شکلاتی عاشقانه!


آکاایران: 1. ابتدا شیر، شکلات تخته ای، شکر و پودرکاکائو را روی حرارت گذاشته و مرتب هم می زنیم تا کاملا یکدست و شکر و شکلات حل شود؛ سپس می گذاریم تا بجوشد.
به گزارش آکاایران: 2. در این مرحله زرده ها را اضافه می کنیم و با سرعت هم می زنیم تا زرده درون مایه دسر یکدست شده، پخته نشود. مجددا 3 الی 4 دقیقه روی حرارت می گذاریم تا کرم غلیظ شود. پودر ژلاتین را به همراه آب سرد مخلوط می کنیم و روی حرارت غیرمستقیم می گذاریم تا یکدست شود. ژلاتین حل شده، گردو، کشمش و وانیل را نیز به دسر اضافه می کنیم.
3. حال شکلات تخته ای اضافی را ذوب می کنیم. کف قالب سیلیکونی یک قاشق از شکلات ریخته و کف و دیواره قالب را با شکلات می پوشانیم و یک ساعت در دمای محیط می گذاریم.
4. سپس دسر آماده شده را روی شکلات و درون قالب می ریزیم و به مدت 3 ساعت در فریزر گذاشته و بعد از فریزر خارج می کنیم. قالب شکلات را از قالب سیلیکونی خارج می کنیم و شکلات های طرح دار را که با اسپری برنز رنگ کرده ایم روی آنها می گذاریم.
5. همچنین می توانیم درون کاغذ کپسولی یا داخل نان های تارت یا روی بیسکویت قرار دهیم. روی خود این دسر را نیز می توانیم با اسپری طلایی یا برنز رنگ کنیم تا شیک تر شود.


.

منبع :

طرز تهیه یک دسر شکلاتی عاشقانه! گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
تبلیغات