طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی بدون تخم مرغ و لبنیات

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی بدون تخم مرغ و لبنیات ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


آکاایران: طرز تهیه:


فر رو روی 180 درجه سانتیگراد (350 درجه فارنهایت) قرار میدیم تا گرم بشه.
به گزارش آکاایران: قالب مافین یا کاپ کیک رو با کاغذ روغنی یا کاغذ کاپ کیک میپوشونیم.
تو یه کاسه متوسط، آرد، شکر، بکینگ پودر، جوش شیرین، پودر کاکائو و نمک رو با هم مخلوط کرده و کنار میذاریم.
تو یه ظرف دیگه، 1 فنجان شیر سویا و سرکه رو با هم مخلوط میکنیم و 5 دقیقه زمان میدیم. سپس وانیل و روغن کانولا رو اضافه کرده و مخلوط میکنیم. حالا موادمون رو به آرد اضافه کرده و هم میزنیم البته باید مراقب بود که بیش از حد هم نزنیم.
موادمون رو بطور مساوی توی قالب ها میریزیم و بمدت 15 تا 18 دقیقه توی فر قرار میدیم بطوریکه اگر خلال دندان وسط کاپ کیک فرو کنیم، تمیز خارج بشه.
بعد از اینکه از فر خارج کردیم، اجازه میدیم 5 دقیقه تو قالب باشه تا کمی خنک بشه و بعد از قالب خارج میکنیم تا کاملا خنک بشه.


طرز تهیه رویه کاپ کیک:


1/4 فنجان شیر سویا رو روی حرارت میذاریم تا گرم بشه و بعد از روی حرارت برمیداریم و شکلات ها رو به شیر سویا اضافه میکنیم و 2 دقیقه زمان میدیم تا نرم بشه. بعد از 2 دقیقه هم میزنیم تا کاملا ذوب بشه. حالا 5 دقیقه زمان میدیم تا کمی خنک بشه و بعد با شکلات بدست اومده کاپ کیک ها رو تزئین میکنیم. میتونیم روی شکلات برشی از میوه دلخواهمون قرار بدیم.


نکته:


از این مقدار مواد اولیه حدودا 12 کاپ کیک بدست میاد.


.

منبع :

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی بدون تخم مرغ و لبنیات گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات