طرز تهیه مافین

آکاایران: طرز تهیه مافین نوتلا


آکاایران: در مورد آرد سلف ریزینگ این توضیح رو بدم که این آرد درون خودش پکینگ پودر و کمی نمک داره ، اگر شما در دسترس ندارین به ازای هر پیمانه آرد معمولی 1/5 ( یک و نیم ) قاشق چایخوری پکینگ پودر و کمی نمک استفاده کنید.
به گزارش آکاایران: در مورد باتر میلک هم باید کمی توضیح بدم ، باتر میلک به باقیمانده اون شیری که ازش کره میگیرن میگن در واقع بهش دوغ میگن ، اما نه اون دوغی که ما کنار غذا استفاده میکنیم ، خیلی رقیق هست که می تونید توی خونه هم درست کنید.
به این صورت که یک پیمانه شیر را درون کاسه ریخته و یک قاشق سرکه بهش اضافه کنید و در یک محل گرم قرار میدیم ( تقریبا 15 دقیقه) که عکس العمل نشون بده .
طرز تهیه مافین

طرز تهیه مافین

خوب بریم سر درست کردن این مافین که اصلا نیازی هم به همزن نداره و خیلی راحت و خوشمزست :)))
از این مقدار مواد 12 عدد مافین می تونید داشته باشین .
مواد خشک را درون یک کاسه ریخته می شود و کره و تخم مرغ ها را ( که کمی با چنگال زدیم که یکدست شود ) را همراه باترمیلک اضافه کرده و کاملا مخلوط میکنیم به طوری که یکدست شود ، در عکس هم دیده میشه
طرز تهیه مافین

قالبهای مافین را کاغذ روغنی انداخته کمی کف آن را چرب میکنیم و از موادمون ته قالب ریخته و روش رو به اندازه 1 قاشق چایخوری شکلات نوتلا قرار میدهیم ، مثل شکل
طرز تهیه مافین

و بعد روی نوتلاها را با بقیه مایع می پوشونیم. درون فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 20 دقیقه قرار میدهیم .
بعد از حاضر شدن، مافینها را روی یک سیمی توری قرار میدهیم تا خنک شوند
طرز تهیه مافین

طرز تهیه مافین

طرز تهیه مافین

طرز تهیه مافین

طرز تهیه مافین


.

منبع :

تبلیغات