آکاایران: طرز تهیه بامیه ترکی بسیار شببه به بامیه ایرانی می باشد که بیشتر در ماه رمضان مورد استقبال قرار می گیرد. در این مطلب به طرز تهیه بامیه ترکی می پردازیم که یکی از شیرینی های خوشمزه در ترکیه محسوب می گردد.

به گزارش آکاایران: در این مطلب به طرز تهیه بامیه ترکی می پردازیم که بسیار شبیه به طرز تهیه بامیه ایرانی می باشد. در این دستور از مقدار کمی آرد سمولینا و نشاسته یا نشاسته ذرت استفاده می شود تا سبب ماندگاری بالاتر و تردی بامیه گردد و از نرم شدن آن جلوگیری شود.

طرز تهیه بامیه ترکی

آکاایران: طرز تهیه بامیه ترکی خوشمزه و ایده آل با بهترین دستور پخت

طریقه درست کردن بامیه ترکی نیز شبیه به بامیه ایرانی می باشد. در شربت بامیه ایرانی، معمولا گلاب و زعفران که از محصولات خالص ایرانی است نیز استفاده می گردد. زولبیا و بامیه در ایران یکی از شیرینی های پرطرفدار در ماه مبارک رمضان می باشد. در تهیه بامیه ترکی معمولا برای پف کردن بیشتر از تخم مرغ بیشتری استفاده می شود.

مواد لازم:

برای درست نمودن خمیر:

 • آرد: یک و نیم پیمانه
 • آب: یک پیمانه
 • کره: یک قاشق سوپخوری
 • شکر: یک دوم قاشق سوپخوری
 • تخم مرغ: دو تا سه عدد
 • نشاسته: یک دوم قاشق سوپخوری
 • آرد سمولینا: یک قاشق سوپخوری
 • نمک: مقدار خیلی کم

برای تهیه شربت:

 • شکر: دو پیمانه
 • آب: یک پیمانه
 • آب لیمو ترش: نصف قاشق سوپخوری

طرز تهیه بامیه ترکی:

طرز تهیه بامیه ترکی

در دستور پخت بامیه ترکی ابتدا شربت را درست نموده کنار بگذارید. برای این کار آب را با شکر مخلوط نموده بر روی حرارت بگذارید تا بجوش آید و غلیظ شود. پس اینکه شربت به غلظت مناسب رسید، آبلیمو را اضافه کرده پس از دو یا سه دقیقه از روی حرارت بردارید. اکنون به سراغ تهیه خمیر بروید. آب را در قابلمه همراه با کره بر روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد و کره ذوب گردد. سپس ابتدا نمک و شکر و بعد آرد را اضافه نموده، مدام هم بزنید تا آرد گلوله نگردد.

حتما بخوانید:  طرز تهیه باقلوا استانبولی با آموزش مرحله به مرحله

طرز تهیه بامیه ترکی

در این مرحله طرز تهیه بامیه ترکی, خمیر نسبتا سفتی درون قابلمه ایجاد می گردد. به هم زدن خمیر به مدت پانزده تا بیست دقیقه بر روی حرارت ملایم ادامه دهید. پس از این مدت خمیر را از روی حرارت بردارید و بگذارید تا سرد شود به طوریکه بتوانید با دست خود آن را ورز دهید. در این مرحله تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه نموده هم بزنید تا خمیر یکدستی ایجاد شود. در آخر آرد سمولینا و نشاسته را نیز اضافه نمایید و با دست به خوبی ورز دهید. حالا خمیر را درون قیف با سر ماسوره دار قرار دهید.

طرز تهیه بامیه ترکی

و در اندازه دلخواه در روغن کافی بر روی حرارت ملایم سرخ نمایید. پس از سرخ شدن ( روی بامیه ها کاملا طلایی گردد)، بامیه ها را در شربت ولرم قرار دهید و پس از دو تا سه دقیقه از درون شربت بیرون آورید.

طرز تهیه بامیه ترکی

امیدواریم این بامیه خوشمزه را برای ماه مبارک رمضان تهیه نموده و از طعم آن در کنار خانواده لذت ببرید. برای آشنایی با طرز تهیه انواع شیرینی کلیک نمایید.

.

منبع :

آرگا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بهترین آرد برای بامیه , طرز تهیه بامیه ترد

تبلیغات