آکاایران: برای تهیه کیک رژیمی که در این مطلب به دستور تهیه آن می پردازیم. به جای شکر از عسل استفاده می نماییم که در ضمن ارزش تغذیه ای بالا مقدار کمی از آن سبب شیرینی کیک می گردد. در ادامه با طرز تهیه کیک رژیمی خوشمزه در خدمت شما هستیم.

به گزارش آکاایران: برای تهیه کیک رژیمی باید توجه داشت که از موادی استفاده شود که در عین ارزش تغذیه ای مطلوب، کالری کمتری را دارا باشند. در طرز تهیه کیک رژیمی می توان از میوه جات و آب میوه طبیعی همچون انواع کیک میوه ای که کیک هویج، کیک توت فرنگی، کیک آناناس، کیک سیب و… به عنوان کیک های رژیمی شناخته شده اند، استفاده کرد.

کیک رژیمی خوشمزه

طرز تهیه کیک رژیمی

آکاایران: طرز تهیه کیک رژیمی بسیار خوشمزه در آشپزخانه منزلتان

برای تهیه کیک رژیمی باید موادی که سبب چاقی و در واقع دارای کالری تهی یا چربی بالایی می باشند حذف نمود. از جمله این مواد، شکر و شیر می باشند که می توان براحتی با مواد دیگری نظیر عسل، شیر کم چرب، آب و یا آب میوه طبیعی جایگزین نمود. برای جایگزینی روغن هم می توان از کره گیاهی استفاده کرد. طرز تهیه کیک رژیمی ساده را در ادامه دنبال نمایید.

مواد لازم:

  • آرد: یک پیمانه
  • تخم مرغ: دو عدد
  • عسل: دو یا سه قاشق غذاخوری
  • آب معمولی یا آب پرتقال: یک سوم پیمانه
  • کره گیاهی: یک قاشق غذاخوری سر پر
  • بکینگ پودر: نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک رژیمی:

طرز تهیه کیک رژیمی

در ابتدا تخم مرغ را به خوبی هم بزنید و سپس عسل را به آن اضافه نمایید. بعد از اینکه عسل به خوبی با تخم مرغ ها مخلوط گردید. مخلوط آرد و بکینگ پودر را الک کرده، کم کم به آن اضافه نمایید. بعد از کمی هم زدن ( در حد مخلوط شدن)، آب را اضافه نموده، به هم زدن ادامه دهید. در آخر نیز کره گیاهی آب شده را به خمیر کیک اضافه نمایید. و پس از یکدست شدن مواد، خمیر را در داخل ظرف مخصوص فر، درون فر که قبلا با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم نموده اید به مدت چهل دقیقه قرار دهید. می توانید به جای عسل از شکر قهوه ای که به عنوان یک شکر رژیمی شناخته شده است (هنوز تایید نشده است) نیز استفاده نمایید. توجه کنید که شکر قهوه ای که تهیه می کنید طبیعی باشد. در پخت کیک رژیمی می توانید از پودر کاکائو نیز که در عین ارزش تغذیه ای بالا از کالری کمی برخوردار است استفاده نمایید.( توجه نمایید که از شکلات کاکائویی استفاده نکنید زیرا دارای چربی و قند بالایی می باشد.)

حتما بخوانید:  دستور پخت کیک آناناس با طعم و مزه بسیار ایده آل

طرز تهیه کیک رژیمی

این کیک را هم با فر هم بدون فر مانند کیک ساده و دیگر کیک ها می توان تهیه نمود. امیدواریم طرز تهیه کیک رژیمی برای شما مفید واقع گردد. برای آشنایی با طرز تهیه انواع کیک کلیک نمایید.

.

منبع :

آرگا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

پودر کیک رژیمی

تبلیغات