آکاایران: پختن کیک و شیرینی از لذت بخش ترین قسمت های آشپزی برای اغلب کدبانوهای خانه است؛ در ادامه این مطلب طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی را به صورت مرحله به مرحله در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار می دهیم.

به گزارش آکاایران: کیک در انواع طعم های مختلفی تهیه می شوند؛ کیک اسفنجی شکلاتی از انواع کیک ها با بافت نرم است که طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی در منزل به راحتی امکان پذیر است و شما می توانید کیک اسفنجی شکلاتی را برای مناسبت های خاص بپزید.

کیک خیس و کیک اسفنجی شکلاتی و کیک شیفون از انواع کیک های خوشمزه و خوش طعم هستند و بهتر است شما برای تنوع بیشتر این نوع کیک ها را در منزل بپزید و از طعم بی نظیر آن ها در کنار اعضای خانواده خود نهایت لذت را ببرید.

طرز تهیه کیک اسفنجی

آکاایران: طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی چند فوت و فن مهم که باید بدانید

مواد لازم برای ۶ نفر

 • شکر : ۱۵۰ گرم
 • آرد : ۱۳۰ گرم
 • وانیل : ۱/۲ قاشق چایخوری
 • تخم مرغ : ۶ عدد
 • پودر کاکائو الک شده : ۲۰ گرم
 • بیکینگ پودر : ۱ قاشق چایخوری
 • آب جوش : ۱ استکان

طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی

در مرحله اول طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی ابتدا سفیده و زرده تخم مرغ را جدا کنید.

طرز تهیه کیک اسفنجی

زرده ها را با کمک دور کند همزن به خوبی هم بزنید سپس شکر را به زرده ها اضافه کنید و مخلوط زرده و شکر را به خوبی هم بزنید و آب جوش را به مخلوط این مواد اضافه نمایید و دوباره با کمک همزن مخلوط این مواد را آنقدر هم بزنید تا زرده کشدار شود.

طرز تهیه کیک اسفنجی

آرد و وانیل و پودر کاکائو و بیکینگ پودر را ۳ بار به خوبی الک کنید.

طرز تهیه کیک اسفنجی

سر همزن را به خوبی تمیز و خشک کنید و سفیده ها را با کمک همزن آنقدر هم بزنید تا به خوبی پف کنند و اثر همزن روی سفیده باقی بماند و در صورت برگرداندن ظرف سفیده تخم مرغ از ظرف بیرون نریزد.

طرز تهیه کیک اسفنجی

در مرحله بعدی طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی مخلوط شکر و زرده تخم مرغ را به صورت آرام آرام به سفیده زده شده اضافه کنید و مخلوط این مواد را به آرامی و در حد مخلوط شدن مواد با یکدیگر در جهت زدن سفیده ها هم بزنید توجه داشته باشید که نباید پف سفیده ها بخوابد سپس مخلوط آٰرد الک شده را به مایه کیک اضافه کنید و به آرامی مواد را در جهت زدن سفیده تخم مرغ هم بزنید تا همه مواد مایع کیک با یکدیگر به خوبی مخلوط شوند.

حتما بخوانید:  طرز تهیه کیک اسفناج متفاوت و خوش طعم

طرز تهیه کیک اسفنجی

بعد از آماده شدن مایع کیک کف قالب کیک را کاغذ روغنی بیندازید و مایع کیک را در قالب کیک بریزید.

طرز تهیه کیک اسفنجی

سپس قالب کیک را در فر با درجه حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت ۴۵ دقیقه قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده قالب کیک را از درون فر بیرون آورید.

 

طرز تهیه کیک اسفنجی
طرز تهیه کیک اسفنجی

نکات طلایی در پخت کیک اسفنجی شکلاتی

  • اگر تمایل دارید که کیک اسفنجی شکلاتی رنگ تیره تری پیدا کند می توانید مقداری از آرد را کم کنید و به اندازه مقدار آردی که کم کرده اید پودر شکلات به مایع کیک اضافه کنید.
  • قبل از قرار دادن قالب فر در فر باید فر را به خوبی داغ کنید.
  • بهتر است برای جلوگیری از سوختن و تیره شدن کیک اسفنجی شکلاتی درون ظرف نسوزی مقداری آب بریزید سپس ظرف را در فر قرار دهید.

طرز تهیه کیک اسفنجی

در طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی بعد از اینکه کیک به خوبی سرد شد با کمک خامه و شکلات ذوب شده سطح کیک را بپوشانید و کیک را با ایده گرفتن از روش های تزیین کیک اسفنجی به زیبایی تزیین کنید. کیک شکلاتی اسفنجی را می توانید به عنوان کیک صبحانه در وعده صبحانه میل کنید همچنین این کیک خوشمزه و نرم را می توانید به عنوان میان وعده و یا دسر نیز میل کنید.

.

منبع :

آرگا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

دستور کیک اسفنجی شکلاتی , آموزش کیک اسفنجی شکلاتی , مایع مخلوط کیک شکلاتی

تبلیغات