آکاایران: بسبوسه از انواع کیک های عربی خوشمزه و خوش طعم است و شما می توانید این نوع کیک خوش طعم را برای مناسبت های مختلف در منزل تهیه کنید؛ در ادامه این مطلب طرز تهیه بسبوسه را با روش اصلی مشاهده خواهید کرد.

به گزارش آکاایران: کیک ها انواع مختلفی دارند و هر کدام با روش های مختلفی پخته می شوند کیک بسبوسه از انواع کیک های پرطرفدار و محبوب است. طرز تهیه بسبوسه شبیه طرز تهیه کیک شربتی و کیک باقلوا است و در روش پخت این نوع کیک از آرد سمولینا استفاده می شود.

بسبوسه و بامیه عربی از انواع کیک و شیرینی های عربی مناسب برای ماه مبارک رمضان هستند و شما می توانید این نوع شیرینی ها را برای افطار در منزل تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن ها نهایت لذت را ببرید.

طرز تهیه بسبوسه عربی

آکاایران: طرز تهیه بسبوسه عربی با طعم و مزه اصلی

مواد لازم برای پخت کیک بسبوسه

 • پودر نارگیل : ۱ لیوان
 • آرد سمولینا : ۲ لیوان
 • تخم مرغ : ۲ عدد
 • روغن : ۱/۴ لیوان
 • شکر : ۱/۲ لیوان
 • ماست : ۱ لیوان
 • بیکینگ پودر : ۲ قاشق مرباخوری
 • خلال بادام : به میزان لازم

مواد لازم برای تهیه شهد کیک

 • آب : ۱/۲ لیوان
 • گلاب : ۱/۲ لیوان
 • شکر : ۱.۵ لیوان

طرز تهیه بسبوسه عربی

طرز تهیه بسبوسه عربی در خانه

در دستور پخت بسبوسه عربی ابتدا باید پودر نارگیل و بیکینگ پودر و آرد سمولینا را با یکدیگر در ظرف مناسبی به خوبی مخلوط کنید.

طرز تهیه بسبوسه عربی

سپس در ظرفی دیگر تخم مرغ را با مقداری نمک هم بزنید و شکر و روغن و دو قاشق غذاخوری گلاب و ماست را به ترتیب به تخم مرغ زده شده اضافه کنید و همه این مواد را هم بزنید تا به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

طرز تهیه بسبوسه عربی

مخلوط تخم مرغ را به مخلوط آرد سمولینا اضافه کنید و مخلوط این مواد را هم بزنید.

طرز تهیه بسبوسه عربی

در مرحله بعدی طرز تهیه بسبوسه قالب کیک را چرب کنید و مایع کیک را در قالب فر بریزید و سپس روی سطح مایع کیک را با کمک قاشق صاف کنید.

حتما بخوانید:  روش پخت کیک پرتقالی محبوب خانواده های ایرانی

طرز تهیه بسبوسه عربی

خلال های بادام را روی مایع کیک بپاشید و با پشت قاشق خلال های بادام را فشار دهید تا به مایع کیک بچسبند.

طرز تهیه بسبوسه عربی

در این مرحله از پخت کیک بسبوسه فر را روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید و اجازه دهید تا فر به مدت ۱۵ دقیقه به خوبی داغ شود در این مدت زمان شکر را به همراه آب در ظرفی مناسب بریزید و ظرف را روی حرارت گاز قرار دهید تا آب به دمای جوش برسد بعد از اینکه شکر در آب به خوبی حل شد بعد از گذشت ۲ دقیقه گلاب را مخلوط شکر و آب اضافه کنید و شعله گاز را کم کنید و اجازه دهید تا شربت کیک در حدود دو دقیقه دیگر در حالت جوش بماند سپس بعد از مدت زمان ذکر شده شربت کیک از روی حرارت بردارید تا سرد شود.

طرز تهیه بسبوسه عربی

در مرحله آخر طرز تهیه بسبوسه عربی، قالب کیک را بعد از گذشت ۱۵ دقیقه از روشن کردن فر در فر به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و بعد از اینکه کیک به خوبی پخته شد شهد سرد شده کیک را به صورت آرام آرام روی کیک بسبوسه داغ بریزید و اجازه دهید تا شربت به خوبی به خورد کیک بسوبسه برود سپس کیک را به شکل دلخواه خود برش بزنید.

طرز تهیه بسبوسه عربی

در طرز تهیه بسبوسه برای جدا کردن کیک ابتدا باید آن را برش بزنید سپس با کمک چنگال و یا کفگیری مناسب برش های کیک را از قالب فر بیرون آورید و در ظرف مورد نظر خود قرار دهید. برای مشاهده دستور پخت کیک ها با طعم مختلف می توانید به بخش انواع کیک مجله آرگا مراجعه کنید.

.

منبع :

آرگا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز تهیه بسبوسه اصل عربی , طرز تهیه شیرینی عربی , طرز تهيه بسبوسه

تبلیغات